Головна » Файли » Профспілка

Про порядок надання щорічних відпусток
04.02.2018, 12:59

«Про порядок надання щорічних відпусток»

 

Законом України «Про відпустки», зокрема ст.10 визначено порядок надання щорічних відпусток працівникам.

Черговість надання щорічних відпусток визначається графіками, які затверджуються керівником закладу освіти за погодженням з профспілковим комітетом.

Відповідно до практики, яка склалася та рекомендацій Міністерства освіти і науки України, графіки відпусток складаються і затверджуються в першій половині січня поточного року.

Затверджений графік відпусток доводиться до відома всіх працівників.

Конкретний період надання щорічних відпусток, у межах встановлених графіком, узгоджується між працівником і керівником закладу освіти, який обов’язково зобов’язаний повідомити працівникам про дату початку відпустки не пізніше як за два тижні до встановленого графіком терміну.

Одночасно нагадуємо, що Постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 р. №346 «Порядок надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам навчальних закладів, педагогічним, науково-педагогічним та науковим працівникам» детально врегульовано інші питання надання відпусток, а саме їх тривалість, випадки перенесення відпусток, їх  оплата тощо.

За загальним правилом щорічна відпустка педагогічним працівникам надається, як правило в канікулярний період. Виняток становлять випадки надання відпустки протягом навчального року у разі необхідності санаторно-курортного лікування, якщо це передбачено колективним договором.

В доповнення до викладеного повідомляємо, що Колективною Угодою між Департаментом освіти і науки Львівської облдержадміністрації та Львівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України на 2016-2020 роки, а саме пунктом 3.12 передбачено надання педагогічним працівникам відпустки протягом навчального року для оздоровлення на базі освітянського пансіонату «Пролісок» в м. Трускавці.

Крім цього відповідно до зазначеної Угоди педагогічним працівникам може бути надана короткотривала відпустка до 10 календарних днів протягом навчального року у зв’язку із сімейними обставинами.

Керівникам закладів освіти слід мати на увазі, що окремим працівникам крім щорічної основної відпустки може надаватися додаткова відпустка, зокрема за роботу із шкідливими і важкими умовами праці (ст. 7 Закону «Про відпустки») та за особливий характер праці (ст. 8 Закону «Про відпустки»).

Окремим видам додаткових відпусток жінкам, які мають дітей є соціальні відпустки (Розділ IV ст.ст. 17-20 Закону «Про відпустки»).

І нарешті, відповідно до Розділу VI Закону «Про відпустки» зокрема,  ст. 25 – встановлено випадки і підстави та строки надання відпусток без збереження заробітної плати, що надаються працівникові в обов’язковому порядку на підставі його заяви.

Відповідно до ст. 26 вказаного закону працівникові  за згодою сторін може надаватись за сімейними обставинами відпустка без збереження заробітної плати тривалістю не більше 15 календарних днів.

 

 

Голова Львівської обласної


організації профспілки   працівників

освіти і науки України                                                  М. Яцейко

Категорія: Профспілка | Додав:
Переглядів: 121 | Завантажень: 0