Головна » 2016 » Листопад » 28 » Батьківська відповідальність
11:01
Батьківська відповідальність

Нечай М.І.

Історія людського суспільства поклала на батькову голову відповідальність за своїх дітей, за організацію життя родини, коронувавши їх як найперших і незамінних вихователів у житті кожної людини

Батьківська мудрість є духовним надбанням дітей, сімейні стосунки побудовані на громадянському обов’язку, відповідальність, мудрій любові й вимогливій мудрості батька й матері, самі стають величезною виховальною силою.

У сім’ї однаково важлива роль належить як батькові та і матері. Про силу виховного впливу батьків красномовно говорить такі українські народні прислів’я і приказки: “який кущ, така й хворостина, який батько, така й дитина”. “Які мамо й тато, таке й дитятко” слова батька та матері для дитини має авторитетне значення.

Без глибокої, самовідданої любові до дітей не буває і не може бути повноцінного сімейного виховання світла подяка і велика любов матері до дітей формує її авторитет і водночас і силу виховного впливу. Однак в любові до дітей треба мати почуття міри, ніколи не впадати в нерозумну, сліпу любов, яка спотворює виховання, калічить дитину. Також батьки не повинні виховувати дітей в суворості за допомогою покарань. Розумно люблять своїх дітей ті батьки, які ніжність не доводять до розпеченості, піклування – до потурання примхам, а вимогливість поєднують з повагою до особистості дитини. Батьки які гарно виховували своїх дітей живуть з дітьми в любові і дружбі.

Добре виховати своїх дітей – не тільки найголовніший моральний, а й конституційний обов’язок кожного батька і кожної матері. За виховання своїх синів і дочок вони відповідають перед суспільством. Суть цього прекрасно передав А.С. Макаренко, який писав: “Виховання дітей – найважливіша галузь нашого життя. Наші діти – це майбутні громадяни нашої країни і громадяни світу. Вони творитимуть історію. Наші діти це майбутні батьки і матері, вони теж будуть вихователями своїх дітей. Наші діти повинні вирости прекрасними громадянами, хорошими батьками і матерями. Але це – не все: наші діти – це наша старість. Правильне виховання – це наша щаслива старість, погане виховання – це наше майбутнє горе, це – наші сльози, це – наша провина перед іншими людьми, перед усією країною”.

23.11.2016 р. за ініціативи класних керівників 6-х класів – Мороз Т.О., Нечай М.І., Самотея Н.А., відбулись батьківські збори на тему: «Батьки і діти – стилі виховання». Із вступним словом виступила класний керівник 6-А класу Мороз Т.О., яка висвітлила вирішальну роль батьківського виховання на формування особистості дитини.

Психологічна служба школи представила батькам презентацією, де вони мали змогу ознайомитись із стилями виховання та їх наслідками, також присутні переглянули відеоролики : «Родина», «Інтернет дорожче сина», «Прохання дітей до батьків» та «Три поради». Практичний психолог Світла Афанасівна обговорила з батьками твір невідомого автора «Коли ти думав, що я не дивлюсь». На завершення Нечай М.І. підвела підсумок зборів та ознайомила батьків із планами реконструкції нашої школи на майбутнє.


 

Категорія: Новини нашої школи | Переглядів: 250 | Додав: Leonid