Головна » 2016 » Жовтень » 11 » Букові ліси Розточчя та світова спадщина ЮНЕСКО
23:32
Букові ліси Розточчя та світова спадщина ЮНЕСКО

Завідія Н.Я.

4-5 жовтня у природному заповіднику «Розточчя» з робочим візитом перебувала експерт Міжнародного союзу охорони природи (Іnternational Union for Conservation of Nature) Куміко Йонеда та експерт ЮНЕСКО в Україні  Василь Покиньчереда. Експерти разом із науковими співробітниками заповідника Розточчя відвідали старовікові букові ліси урочища Верещиця , які претендують на внесення їх до Всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО. Після польових обстежень, які відбувалися в складних погодних умовах – під проливним дощем, відбувся «круглий стіл» в актовому залі екоцентру заповідника, на якому була присутня вчитель географії Наталія Завідія.

 Пані Куміко Йонеда ознайомила присутніх з проектом спільного об’єкту світової спадщини «Букові праліси Карпат на території Словаччини та України,  та давні букові ліси Німеччини.» Також розповіла про свою місію: вона повинна представити звіт про цілісність території, природоохоронний статус та менеджментність, представити думку громадськості з даного питання,про результати обстежень румунських пралісів і старовікових букових лісів, та п’яти українських ділянок у Карпатах(  Розточчя, Горгани, Сатанівська дача, Синевир, Зачарований край). Відзначила, що нашу розточчанську ділянку, яка розміщена на рівнинній частині, де проживає унікальне поєднання  флори і фауни східноєвропейських, західноєвропейських, північноєвропейських та карпатських утворень,  важко буде «приховати» від туристів, які активно відвідують сусідні Львів, Яворівський НПП та інші туристичні об'єкти регіону. Зустріч експертів з представниками органів влади та місцевого самоврядування, місцевих громад, науковців, працівників заповідника відбулася у дружній атмосфері.

Позитивну думку щодо внесення старовікових букових лісів до Всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО висловили І.Карпа- заступник голови Яворівської районної ради, І.Шемелинець -  начальник відділу заповідної справи та екомережі департаменту екології Львівської облдержадміністрації, Б.Проць- експерт екологічних громадських проектів, який зазначив, що на території України на сьогодні вже знищено 100 тис .га старовікових букових лісів, В.Бродик – заступник селищного голови смт Івано-Франкове, Н.Завідія- вчитель географії Івано-Франківської ЗОШ І_ІІ ст. імені Івана Франка, І.Любинець- науковий співробітник НПП Яворівський, С.Стельмах, В.Різун, А.Смалійчук- представники громадської організації Інститут охорони природи, працівники заповідника та директор Ярослав Бовт.


Старовікові букові ліси заповідника, після дворічної кропіткої праці науковців, внесено в попередні списки Всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО. Остаточне рішення комітету ЮНЕСКО буде у влітку 2017 року.

 

Категорія: Завідія Наталія Ярославівна | Переглядів: 412 | Додав: Leonid