Головна » 2018 » Травень » 5 » День ЦЗ в початкових класах
14:43
День ЦЗ в початкових класах

 

«Сьогодні у нас незвичайний урок. Ми поведемо  мову про найцінніший скарб для кожної людини – життя. Навчимося берегти й захищати себе в надзвичайних ситуаціях, правильно діяти під час стихійних лих та аварій.

Живучи на Землі, люди, не замислюючись, роблять їй дуже боляче: руйнують надра, змінюють русла річок, забруднюють повітря й воду, знищують рослини і тварин. Наша планета дуже болісно реагує на таке ставлення і нерідко відповідає нам «взаємністю»: стихійними лихами, від яких руйнуються міста, села, дороги, і навіть інколи гинуть люди. Такі ситуації називаються «надзвичайними».

Спробуємо дати визначення поняттю «надзвичайні ситуації»…

Надзвичайні ситуації — порушення нормальних умов життя і діяльності людей на об’єкті або території, спричинене аварією, катастрофою, стихійним лихом, що призвели або можуть призвести до людських і матеріальних втрат» — так 04 травня 2018 року    розпочали   урок вчителі початкових класів корпусу №2 опорного закладу Івано-Франківська ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Івана Франка’’

Захист здоров'я і життя дітей в будь-яких надзвичайних ситуаціях одна з найгуманніших і найважливіших завдань. Саме тому вчителі початкових класів М.Ткачик, Л Сумарук, Л. Ганзюк, І.Фединяк, Т. Занік, Н.Вельган, І.Косач та С.Яремин поставили собі  за мету   навчити учнів правильно поводитися у ситуації евакуації з класу чи школи, ознайомити їх  з планом евакуації у школі, навчитися дотримуватися правил евакуації при пожежі в громадському приміщенні.

З метою запобігання паніки та забезпечення безпеки всіх присутніх в даному навчальному закладі  під час виникнення екстремальної ситуації, була проведена навчальна евакуація з приміщення школи. Адміністрацією закладу вироблено алгоритм дій при виникненні надзвичайних ситуацій та проведено інструктаж.

Почувши сигнал тривоги, учні, взявши рюкзаки, у супроводі вчителів, які взяли з собою класні журнали, організовано попрямували до виходів. Відповідальні за ЦЗ координували роботу по евакуації, не допускаючи скупчення та паніки дітей на виході зі школи. Місцем збору учнів початкових класів було  шкільне подвір’я .

Евакуація проведена вдало, адже учні та працівники школи в достатньо короткий проміжок часу (5 хвилин) організовано, без паніки та скупчень залишили приміщення школи.

‘’ ПАМ’ЯТАЙ!!! ГОЛОВНЕ ПРИ ЕВАКУАЦІЇ – НЕ ПАНІКУВАТИ ТА ДОТРИМУВАТИСЬ  ПРАВИЛ, ВКАЗІВОК ОСІБ, ЩО КЕРУЮТЬ ЕВАКУАЦІЄЮ’’

— хочемо вірити, що це правило учні запам’ятали.

Майя Ткачик

Категорія: Виховна робота | Переглядів: 172 | Додав: Leonid