Головна » 2016 » Травень » 26 » День пам’яті Каменяра
06:42
День пам’яті Каменяра

 

28 травня  минає 100 років від дня  смерті Івана Франка – українського поета та письменника, вченого, громадського діяча. З цієї нагоди 20 травня у школі відзначили День пам’яті Каменяра.

Поминальну панахиду біля пам’ятника І Франку відправили місцеві священики – отець Володимир та отець Іван.

Директор школи М. Р. Ліскевич-Карпа запросила гостей, вчителів та учнів до актової зали на науково-літературну конференцію.

У вступному слові Марія Романівна сказала, що у 2016 році виповнюється 160 років від дня народження та 100 років від дня смерті І. Франка. З метою вшанування пам’яті видатного сина українського народу сплановано заходи, що висвітлюватимуть життєвий та творчий шлях.

Увагу слухачів привернув глибокий емоційний виступ керівника шкільного музею І. Франка Тиховського Л. Л. Тема доповіді «Франко і сучасність». У творчості Каменяра чільне місце займає проблема нації, українська національна ідея. Тому твори на сьогодні актуальні і справедливо звучить знаменита самохарактеристика письменника. «Я є пролог, не епілог», - зауважив доповідач.

Життєвий і творчий шлях письменника, маловідомі факти його біографії висвітлила вчитель української мови та літератури Волошин Н. М.

Навіть незважаючи на тяжку хворобу, Франко ні на мить не зупинявся а далі творив,  писав, досліджував.

З доповіддю «Останні роки життя Франка» виступила вчитель української мови та літератури О. Тлуста.

Вчительський хор виконав пісні на слова Івана Франка «Не пора, не пора», «Гімн».

Учасники конференції відвідали шкільний музей І. Франка.

Екскурсію провів керівник музею Тиховський Л. Л.

Талановитий педагог–філолог велику частину свого життя присвятив популяризації творчості Франка; був ініціатором та організатором створення шкільного музею І. Франка. З  безпосередньої участі Лева Львовича музей постійно оновлюється,  щороку поповнюється книжковий фонд. Керівник уміло і високопрофесійно веде екскурсії, уселяючи в душі відвідувачів чарівний світ рідного слова, та його митців.

З Яворівщиною пов’язані імена поетів Петра Іванця та Івана Пазина. Їх поезія утверджує високий дух демократії та державності. Учасників конференції глибоко схвилювала  поезія в авторському прочитанні.

 

 

Категорія: Директор школи Марія Ліскевич-Карпа | Переглядів: 273 | Додав: Leonid