Головна » 2016 » Травень » 30 » День Пам’яті (США) як шана тим, хто боровся за демократію…
18:14
День Пам’яті (США) як шана тим, хто боровся за демократію…

 

Наприкінці травня американці відзначають День Памяті. День пам'яті (англ. Memorial Day) — національне свято США, відзначається щорічно в останній понеділок травня. Цей день присвячений пам'яті американських військовослужбовців, що загинули у всіх війнах і збройних конфліктах, в яких США брали участь.

Свято зародилося після Громадянської війни в США і спочатку було присвячене ветеранам-жителям півночі, що загинули в цій війні. Після Першої світової війни у цей день стали згадувати солдатів, загиблих також в інших військових конфліктах. З 1971 року День пам'яті офіційно став національним святом США. У цей день американці відвідують кладовища та військові меморіали; прапор США приспущено до полудня за місцевим часом. Багато американців вважають День пам'яті фактичним початком літа. Традиційно він супроводжується сімейними заходами, пікніками і спортивними подіями.

28 травня 2016-го року, за ініціативи Джеффрі Пайєтта,  8-й Надзвичайного і повноважного посла США в Україні, вшанування загиблих за демократію відбулося у Львові, на території кампусу УКУ.

На запрошення пана Джеффрі Пайєтта прибула делегація з Яворівщини у складі голови Яворівської РДА Ореста Хляна, заступника голови Яворівської РДА Володимира Мацелюха, голови Яворівської районної ради Володимира Сичака, керівника управління соціального захисту Яворівської РДА Уляни Ганусяк, директорів шкіл Марії Ліскевич – Карпи (Івано – Франківська ЗОШ І – ІІІ ступенів імені Івана Франка) та Івана Гавловського (Немирівська ЗОШ І – ІІІ ступенів).

Яворівчани мали змогу поспілкуватися з паном Джефрі та його дружиною, запрошеними, викладачами УКУ.

 

 

 

Категорія: Директор школи Марія Ліскевич-Карпа | Переглядів: 260 | Додав: Leonid