Головна » 2018 » Січень » 30 » День Соборності України
17:47
День Соборності України

 

Соборність — це забезпечення справжнього суверенітету і незалежності народу, міцний фундамент для побудови процвітаючої демократичної національної держави.

 

22 січня цього року Україна відзначає чергову річницю з дня проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.

У березнi 1917 року у Надднiпрянськiй Українi розпочалася нацiональна революцiя. Було обрано Центральну Раду, першого президента М. Грушевського, проголошення створення Української Народної Республiки (УНР).

У січні 1918 р., згідно Четвертого універсалу першого українського уряду, Україна проголошувалася самостійною державою — УНР (Українською Народною Республікою), а в листопаді 1918 р. у Львові було проголошено утворення ЗУНР (Західноукраїнської Народної Республіки). 22 січня 1919 року урочисті заходи щодо проголошення "Акту злуки" проходили на Софійській площі в Києві. Актом об'єднання стверджувалось об'єднання двох тодішніх держав на основі українських земель у складі Російської та Австро-Угорської імперій в єдину соборну Українську державу, яка відтоді ставала гарантом загальнонаціональних інтересів українців.

Одна з найбільших акцій з нагоди Дня Соборності України пройшла в 1990 році. 21 січня патріотичні сили організували "живий ланцюг" між Києвом, Львовом та Івано-Франківськом як символ духовної єдності людей східних і західних земель України. За різними оцінками, в акції брало участь від 0,5 до 3 мільйонів українців. В кінці 2000-х років в Україні почали відроджувати традицію створення "живих ланцюгів", що символізують єдність українського народу.

Указом Президента України від 13 листопада №871/2014  було встановлено свято «Про День Соборності України»   (До цього часу свято носило назву «День Соборності та Свободи України».)

День Соборності України — національне свято України, що відзначається щороку 22 січня. Сьогодні соборність не обмежується лише ідеєю збирання етнічних земель у рамках національної держави, а передбачає також духовне єднання всього населення країни незалежно від національності.

Учні нашої школи також приєдналися до цієї події.

Вчитель історії Підляська З.Б. провела виховну годину в 5-Б     класі, де розповіла дітям про події 22 січня 1919 року. Учні п’ятого класу декламували вірші та співали пісні про дані події, також переглянули фільм: « Акт Злуки УНР та ЗУНР». І на завершення написали на кульках свої побажання нашій Незалежній,Соборній Україні.  

 

Категорія: Виховна робота | Переглядів: 273 | Додав: Leonid