Головна » 2017 » Листопад » 14 » День української мови та писемності
08:05
День української мови та писемності

 

“Найбільше і найдорожче добро
в кожного народу – це його мова
ота жива схованка людського духу,
його багата скарбниця, в яку народ
складає і своє давнє життя, і свої
сподіванки, розум, досвід, почування.”
Панас Мирний

День української писемності та мови відзначають 9 листопада. Це свято було встановлено указом президента України в 1997 році і відзначається щороку на честь українського літописця Нестора – послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія.  Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.

Мова – найбільший скарб будь-якого народу. Тисячоліттями, віками, роками плекала її земля предків, передавала з покоління в покоління, вкладаючи дедалі більше народну душу і водночас формуючи її. Досвід людства упродовж тисячоліть переконливо доводить, що занепад мови – це зникнення нації. Якщо ж мова стає необхідною і вживається насамперед національною елітою – сильною і високорозвиненою стає нація і держава.

9 листопада в нашій школі відбулося свято до Дня української  писемності та мови. Вчителі – словесники  Борис З.С. та Кубішин О.І.  провели виховні години у 6-Б та 5-Б класах. Учнів було ознайомлено з виникненням писемності, показано красу і багатство рідної мови, її різноманітні можливості. Учні вкотре переконалися,  що рідна мова – це духовна святиня, найбільший і найдорожчий наш скарб.

Школярі  ретельно підготувалися: вивчили українські народні пісні, вірші українських поетів, вислови про мову, виготовили листівки та плакати. А учні 9-А класу під керівництвом З.С. Борис підготували відеопрезентацію про зародження та становлення української писемності, про основних діячів, які доклали своїх зусиль до творення сучасної української мови й розповіли цікавинки про писемність  молодшим школярам, яких було запрошено на свято.

 

 

Категорія: Навчальна робота | Переглядів: 166 | Додав: Leonid