Головна » 2016 » Листопад » 10 » Диктант Рідна мова
15:54
Диктант Рідна мова

Майя Ткачик

Любити, шанувати і плекати рідну мову — святий обов’язок кожного українця. А надто сьогодні, в такі неспокійні часи для нашої держави. Щороку 9 листопада Україна відзначає чудове свято — День української писемності і мови.

Віддали шану мові й учні 4-Б класу, провівши цей день під гаслом «Мово українська, гордосте моя!».

Уроки  розпочалися з написання диктанту «Рідна мова».

Рідна мова починається з маминої колискової, з батьківського мудрого слова-поради, з пісні, з жарту, з любові. Вона вміщує в собі весь світ, який, сповнений дива, незвичайних почуттів та краси. Про українську ж мову ніколи не кажуть інакше, ніж як про вишневу, солов'їну, волошкову, калинову. Вона така й є, бо народилася у вишневих садках, увібрала в себе усе розмаїття солов'їного співу, набралася пахощів у волошок і розквітла, мов та калина, червона і прекрасна.

Однак сьогодні вчитель Ткачик М.С.   не ставила за ціль перевірити грамотність, а  повідомила,що в такий спосіб ми, українці,  єднаємося навколо мови!

Також проходив конкурс читців «До мови доторкнемося серцем». Учні інтонаційно передавали  авторське переживання чи спогади про Батьківщину , замилування картинами природи рідного краю.

Протягом тижня четвертокласники створювали малюнки, які об’єднали у виставку під назвою «Краща мова єднання - українська».

 

А на завершення – учні створили колективну роботу «Ми – українці!»  

 

Яка ж багата рідна мова!

Увесь чарівний світ у ній!

Вона барвиста і чудова,

І нищити її не смій!

 

Вона про все тобі розкаже,

Чарівних слів тебе навчить,

Усе розкриє і покаже,

Як правильно у світі жить.

 

В ній стільки слів,

що й не збагнути!

І приказок, і порівнянь.

А мову знаючи, здобути

Ти зможеш просто безліч знань.

 

Категорія: Майя Ткачик | Переглядів: 869 | Додав: Leonid