Головна » 2018 » Січень » 31 » До 100-річчя битви під Крутами
13:13
До 100-річчя битви під Крутами

Тлуста О.П.

Любити Батьківщину, знати її минуле, берегти пам’ять про тих, хто захищав свободу і незалежність, творити сьогодення – це найвища етична і духовна цінність людини.

Саме така головна думка проходила під час проведення виховних заходів, годин спілкування, бесід з учасниками АТО присвячених 100-річчю пам’яті Героїв Крут в нашому опорному закладі.

Адже ця подія нині в Україні відзначається на загальнодержавному рівні.

Серед переліку заходів на відзначення цієї дати нікого не залишив байдужим перегляд документального фільму «Бій під Крутами. Перші кіборги. Молода кров», який продемонстрували для старшокласників школи та учнів ХПТУ №14 ім. Й. Станька в конференц-залі селища.

Бій під Крутами став успішною оборонною операцією, оскільки зупинив ворога на кілька днів. Незалежність УНР довелося захищати від російської військової агресії. Ворогові протистояли  молоді добровольці, сміливість та жертовність учасників бою зробила їх прикладом для майбутніх поколінь захисників України.

Якась широка гама переживань і почуттів від скорботно-величної до внутрішньої гордості за «цвіт української нації» пройняла всіх глядачів фільму.

Літературно-музичну композицію «Битва під Крутами» підготували учні 6-8 класів під керівництвом вчителя історії Литвин Оксани Володимирівни та вчителя музичного мистецтва Скробач Галини Михайлівни.

Змістовна і зворушлива розповідь ведучих про події 29 січня 1918 року. На залізничній платформі в Крутах перебувало до 500 українських вояків, юнаків і студентів, озброєних 16 кулеметами та однією гарматою. Більшовики вдесятеро переважали, мали бронепотяг та артилерію.

Військами УНР під Крутами командував Аверкій Гончаренко. Завдяки вигідній позиції та героїзму українцям вдалося стримати наступ до темряви, але під тиском ворога українські бійці організовано відступили до ешелонів і вирушили в бік Києва, руйнуючи за собою залізничні колії.

Одна студентська чота – 27 хлопців, заблукавши в темряві, повернулися до станції Крути, яка на той час уже була зайнята більшовиками. Вони потрапили в полон. Хлопців катували, а потім стратили. Згодом  майже всіх поховали на Аскольдовій могилі в Києві.

З Героями Крут порівнюють захисників Донецького аеропорту в теперішніх подіях на Сході України.

Пам'ять про героїв – це народна совість, це місія людини на землі.

 

 

 

Категорія: Виховна робота | Переглядів: 241 | Додав: Leonid