Головна » 2017 » Квітень » 1 » Дослідницько-пошукова робота учнів класу філологічного напряму профілю української філології. Результати та перспективи
14:14
Дослідницько-пошукова робота учнів класу філологічного напряму профілю української філології. Результати та перспективи

Волошин Н. М.

«Якщо ти, людино, ходиш

по землі, то будь сіячем.

Бо кожен з нас – це теж

насінина, кинута з Неба»

Ірина Гера

Стало доброю традицією організовувати в нашій школі літературні зустрічі, вечори поезії, засідання юних поетів або людей, залюблених у слово.

Учні 11-Б класу (класний керівник Волошин Н. М.) - постійні організатори таких заходів. До слова сказати, 11-Б клас – клас філологічного напряму профілю української філології. Тому і не дивно, що діти цікавляться творчістю поетів та письменників рідного краю.

Яворівщина багата на талановитих людей. Іван Пазин, Марія Помірча, Романія Торбич та багато інших – часті гості в Івано-Франківській школі. Це живі легенди нашого краю, тому такими захоплюючими вдаються зустрічі з ними.

Впродовж цього навчального року Романія Торбич презентувала у школі книжку «Бабусині казки», Марія Помірча ознайомила нас зі збірками «Веселкові струни», «Розгойдані дзвони». Іван Пазин із задаволенням неодноразово читав учням свої поезії.

Ось сьогодні старшокласники провели чергове «знайомство з книгою». Учні та їх наставник знайомилися із новим виданням Ірини Гери – поетичною збіркою «Ріллею життя».

Духовні пошуки, бажання зрозуміти глибинний зміст процесів, що відбуваються в навколишньому світі, намагання знайти їм відповідники у власному світогляді, пояснити настрої та почуття найоб’ємніше характеризують нову поетичну збірку Ірини Гери.

Книга Ірини Гери «Ріллею життя» - етапна, видана вже після поетичних збірок «Думи, перевтілені в рядки», «На крилах лелеки», «Ковток джерельної води», «У лабіринтах долі», «Навперейми грозам і напастям», «Прокинься з гріховної сплячки» та «Хресна дорога». Тобто авторка як митець вже давно вписана в свій час. Кожен, хто схоче разом з Іриною Герою пройти її «Ріллею життя» У неї давно визначено коло своїх поетичних інтересів: Бог – Україна – Людина. Кожен, хто схоче разом з Іриною Герою пройти її «Ріллею життя», знайде для себе чимало суголосного. Лише треба йти навпрошки. Достойно і спокійно.

До слова, з метою поглибленого вивчення літератури рідного краю, а також на допомогу вчителям-словесникам, учителем зарубіжної літератури М. Р. Ліскевич-Карпою та Н. М. Волошин, вчителем української мови та літератури, спільно із учнями школи започатковано проект-дослідження «Літературна Яворівщина» (наші сучасники). Ведеться збір матеріалу шляхом особистих зустрічей з митцями, знайомства з приватними фотоархівами майстрів слова тощо. Кінцевий результат даного проекту бачиться його організаторам як видання енциклопедичного довідника «Літературна Яворівщина на зламі століть. Кінець ХХ - початок ХХІ століття».

Усіх небайдужих до рідного слова закликаємо до співпраці!

 

   

Категорія: Новини нашої школи | Переглядів: 435 | Додав: Leonid