Головна » 2016 » Грудень » 7 » Фасилітаційна сесія методом «світового кафе» « Християнські цінності сучасної молоді»
13:06
Фасилітаційна сесія методом «світового кафе» « Християнські цінності сучасної молоді»

Завідія Н.Я.

В рамках предметних тижнів християнської етики та основ здоров’я вчителі Юзишин Марія Миколаївна та Завідія Наталія Ярославівна підняли питання про те, які цінності у нашої молоді. На захід запрошено отців - випускників школи : о. Назарія Дадака – настоятеля храму святого Володимира смт Івано-Франкове, отця Романа – настоятеля храму Пресвятої Богородиці у  с. Велике Поле, керівника Християнсько-екологічного центру на Розточчі – Горбань Любов Ігорівну,  керівника обласної  молодіжно - громадської організації « Цунамі» та активіста спільноти «Благословення» храму святого Володимира та Ольги м. Львова п. Романа Ривка , який виступав з доповіддю « Профілактика моральних проблем молоді», наукового працівника заповідника «Розточчя» Хомина Ігора Гнатовича  та батьків : Василишин Наталію, Рибак Віру, Пиріг Лілію, Хацко Ольгу, Прийму Мирославу, Боянівського Петра, учнів 8-10 класів, старостат 6-7 класів.

Голова учнівського братства Горонна Олена поділилася інформацією, про сучасні цінності учнів нашої школи:

Класи

Цінності

5-ті

Футбол, гроші, мрії, щастя, доброта , милосердя, щирість, небайдужість, щедрість, життя, книжки, мир.

6-ті

iPhone, сім’я , друзі, життя, здоров’я, знання, мир, щоб ніколи не було голодомору.

7-мі

Гроші, друзі,  родина, щедрість, мир, здоров’я , життя, чисте довкілля, правильний спосіб життя, сім’я , навчання.

8-мі

iPhone, спорт, здоров’я, знання, друзі, сім’я,мир, любов.

9-ті

Гроші, друзі, любов, сім’я, здоров’я, мир у цілому світі,освіта

10-ті

Виспатися, друзі, їжа , сім’я, здоров’я,  перспектива майбутнього, любов.

11-ті

Друзі, здоров’я, сімя, Батьківщина, мир/

 

За філіжанкою кави присутні обмінялися думками про те, як кожен бачить сучасну молодь та намагалися знайти відповіді на наступні запитання:

Яких моральних цінностей бракує сучасній молоді?

Які цінності християнин ставить на перше місце ?

Які цінності сучасна молодь ставить на перше місце?

Чим з вашого погляду визначається духовне багатство та духовна бідність людини?

Яку людину можна вважати високоморальною?

Чи мають значення для християн матеріальні цінності?

 Якою, на думку християн, є роль людини в формуванні цінностей?

 Чи є любов універсальною цінністю?

Чи можуть бути цінності хибними?

 Чи можуть і в якому випадку християнські цінності втратити свою значимість?

Висновок батьків : приділяти більше уваги дітям особистим «живим» спілкуванням, відвідувати храмові служби, а головне – на власному прикладі прищеплювати християнські цінності своїм дітям.

Думка учнів : християнські цінності виховувати у своїй душі, бути освідченими, вірити в Бога та жити за його заповідями, любити ближнього, поважати Батьківщину.

Думка вчителів : виховання християнських цінностей зароджується і завершується вдома . Дорогі батьки: « Пам’ятайте , що Ваша хата є першою і найважливішою школою, в якій Ваші діти мають навчитися любити Бога і людей….» - митрополит Андрей Шептицький.

Думка гостей: молодь повинна більше часу проводити зі своїми рідними, навчитися приймати зважені рішення, втілювати в життя настанови своїх духівників, якщо молода людина вчасно зрозуміє , що Ісус Христос є найкращим другом, а Храм – це той садівник , що плекає душу кожної людини  і допомагає їй дати добрі плоди , то це допоможе відчути щастя життя, його доцільність, знайти головне.

Думка духовенства: В християнському етичному вихованню молоді найважливішими завданнями є: формування розуму; творення на основі розуму і віри власних ідеалів та чеснот ; осягнення стану , в якому: у розумі  людини пануватиме віра і вона керуватиметься чеснотою мудрості, що наставлятиме розум розважно шукати правду ; у волі – любов , що керуватиметься чеснотою справедливості , що наставляє волю бажати знайдену розумом правду ; у почуттях – надію , які керуватимуться чеснотами мужності і здержливості, які керують почуттями у небажаній ситуації і стримують нахили злих почуттів; утвердженням стану , за якого розум, віра і совість управлятимуть всіма порухами волі. Християнське етичне виховання базується на житті людини: у вірі, яка все прощає і зносить ; у надії, яка ніколи не розчаровує та у любові, яка взамін нічого не вимагає.

Дякуємо усім присутнім за активну участь , а також директору Марії Романівні за допомогу у модерації заходу і впровадження нових методів у роботу  школи.

 

 

Категорія: Завідія Наталія Ярославівна | Переглядів: 444 | Додав: Leonid