Головна » 2018 » Березень » 16 » Фізика – це заняття для веселих і дотепних людей
12:38
Фізика – це заняття для веселих і дотепних людей

 

«Фізика – це заняття для веселих і дотепних людей» - під таким гаслом пройшли уроки - лабораторні роботи «Дослідження пружних властивостей тіл» у 7 - А, Б та В класах (вчитель Ларкіна Л.І.).

Зважаючи на те, що пружні сили використовувались людиною досить давно (наприклад: лук, катапульти для метання каменів і т.д), першим до розуміння пружних сил і деформацій прийшов у 1660 р. Роберт Гук, і сформулював своє відкриття в 1675 р. дуже коротко, у вигляді латинського афоризму: «Ut tension sic vis», зміст якого полягає в тому, що «Який розтяг, така й сила».

Метою лабораторної роботи було не лише встановити залежність сили пружності від величини деформації, а й виготовити шкалу динамометра із заданою ціною поділки і виміряти силу тяжіння, що діє на різні тіла, визначити жорсткість пружини, а також практичне застосування, а саме: Яку найбільшу силу можна прикласти до капронових панчіх (10, 20 і 40 DEN), щоб не порвалися, та розвіяти міф про доцільність зберігання їх в морозильній камері тощо.

Використання відповідних приладів, практичне, життєве спрямування виконуваних робіт зробили уроки цікавими, насиченими, динамічними та результативними.

Учитель ставив акцент на формуванні у школярів навичок самостійного набуття знань, організації проведення дослідницьких робіт, використання фізичних задач на основі фактологічного матеріалу практичного та економічного змісту, що сприяло формуванню життєвих компетентностей учнів, підприємливості, ініціативності, уміння працювати в команді

 

Категорія: Навчальна робота | Переглядів: 130 | Додав: Leonid