Головна » 2017 » Листопад » 3 » Флешмоб «Я обираю корисні звички. Активний відпочинок на природі»
10:09
Флешмоб «Я обираю корисні звички. Активний відпочинок на природі»

 

Продовжуємо наш флешмоб. Приємно відзначити учнів 10 класу та класного керівника Кучму Оксану Степанівну, які для активного відпочинку обрали наші мальовничі, чаруючі захопливими краєвидами гори Карпати , які зародилися ще у палеозойську еру : ще до утворення карпатської геосинкліналі на місці сучасної гірської споруди Карпат і їхнього передгір'я в палеозойську еру існувало пасмо гір, що з'єднувало Свентокшиські та Судетські гори з Добруджею. Це давнє пасмо називають Пракарпатами. Внаслідок рухів земної кори Пракарпати були зруйновані, і на початку мезозойської ери на їхньому місці виникла майже рівнинна територія, близька до платформи…( дещо з історії утворення гір – продовження дивись у вікіпедії.)

Назва «Карпати» однокорінна з вірменським Քար (Qar) — камінь, Պատ (Pat) — стіна. Давнє польське слово «karpa» означає значні нерівності, підводне каміння, значні стовбури або коріння, а ще в етнічних мешканців української частини регіону є слово «шкарпа», що означає важкопрохідні нерівності земної поверхні. Від можливого дакійського значення — «гори», може походити назва племені«карпи» — «ті хто живуть в горах», які населяли Карпати за часів Римської імперії. Кельтсько-іллірійське слово «Karn» — означало «камінь» або «купа каміння». Вражаюча схожість назви гір простежується з назвою острова Карпатос між Кіпром і Родосом.

Русини цей гірський хребет називали Бещади.

Інша назва — Сарматські гори — трапляється в роботах античних і середньовічних географів. У Птолемея від назви кельтського племені бастарнів, які тут проживали, гори Карпат мали назву — лат. Alpes Bastarnidae.

А враження наших дітей від поїздки слідуючі:

1 . Дуже класно було:  тому що весь колектив класу опинився разом в  однакових умовах на природі.

2. Дуже сподобалося готувати їжу разом, дякуємо господарям будинку за приємні умови проживання.

3. Дуже файно : погода сприяла теплим осіннім сонечком;

4. Неперевершено :  слухали в електричці циганські милозвучні пісні, промайнули плани зустріти разом новий рік у Карпатах;

5. Весело: хто подорожує електричкою, той нас зрозуміє… (9-Б – поділяє ці враження);

6. Круто та екстремально : враження від витягу та нових краєвидів, які відкрилися на вершині гори.

А взагалі незабутні враження від відпочинку усім класним колективом залишаються впродовж усього життя. Приєднуйтесь!

ПЕРЕДАЄМО ЕСТАФЕТУ 7-Б КЛАСУ

 

Категорія: Завідія Наталія Ярославівна | Переглядів: 274 | Додав: Leonid