Головна » 2017 » Грудень » 10 » Форум інноваційної освіти. Школа, базована на цінностях…
10:34
Форум інноваційної освіти. Школа, базована на цінностях…

 

«Освіта – це величезний драйвер, який повинен задавати тон

візерунку сучасного суспільства»

 

Андрій Москаленко, заступник міського голови Львова

з питань розвитку.

 

9 грудня за сприяння Львівської міської ради, Українського Католицького Університету, Центру інноваційної освіти «Про.Світ» у Львові пройшов Форум Інноваційної Освіти, учасниками якого серед 200 представників освітян України були й учителі Янівської школи Марія Нечай та Марія Ліскевич – Карпа.

«Форум Інноваційної Освіти – це майданчик для обміну ідеями, досвідом, практиками втілення інновацій у школах. Форум – це можливість масштабувати кращі практики Україною, створювати партнерські проекти, разом рухатись у напрямку розвитку шкіл і освіти в країні» (http://www.prosvitcenter.org/uk/program/forum-innovatsijnoyi-osvity/).

Учасники Форуму були відібрані на конкурсній основі. Організатори враховували участь педагогів у сучасних освітніх ініціативах, бажання навчатися та вдосконалюватися, готовність рухатися уперед, прагнучи «наповнити освітні заклади новими смислами та привнести культуру творення інноваційного середовища у свої школи. Головний критерій – мотивація до розвитку та готовність брати відповідальність за майбутнє».

Представники вчительства з різних регіонів України мали нагоду познайомитись з кращими педагогічним практиками та поспілкуватись з їх авторами – Оксаною Клепуц, директором НВК с.Козьова, Анною Байовською, засновником і директором школи «Дивосвіт» (м.Львів), Іриною Крохмаль, керівником навчальних програм в інституті лідерства та управління УКУ, Гііе Ассер, директором Аннеллінської гімназії м.Тарту (Естонія), Паулем Пшенічкою, переможцем Global Prize Ukraine та іншими.

Спікери та учасники говорили про співпрацю учасників освітнього процесу як необхідну умову створення позитивного оновленого освітнього середовища, яке повинно базуватися на високих індивідуальних цінностях.

«Важливою є співпраця вчителів. Якщо вчителі працюють у межах узгоджених цінностей, то учні розвиватимуться цілісно. Спілкуючись тісно та інтегровано плануючи навчання, вчителі мотивують одне одного», - ділиться досвідом Гііе Ассер.

«Чи завжди вчитель працює тільки за своїми посадовими обов‘язками? В моделі ідеальної школи - так. Але в дійсності вчитель бере на себе значно більше обов’язків, аби забезпечити учням комфортніше навчання. І він хоче, щоб ця робота за межами його обов’язків приносила задоволення та користь для учнів", - говорить Михайло Заремба, директор ЛНВК ім. Стуса.

«Наше життя  - це постійний вибір. Те, що учителі зібралися за власним бажанням у такому масштабному складі, свідчить про те, що реформу запущено, вона уже діє, й учні мають реальний шанс навчатися в новій українській школі».

 

Категорія: Опорна школа | Переглядів: 163 | Додав: Leonid