Головна » 2017 » Червень » 22 » ІІ загальнокомандне місце у Всеукраїнському польовому зборі команд юних екологів
21:07
ІІ загальнокомандне місце у Всеукраїнському польовому зборі команд юних екологів

 

З 07 по 09 червня 2017 року на Тернопільщині пройшов ХІ Всеукраїнський польовий збір  команд юних екологів на тему «Моделювання екологічної ситуації в навколишньому середовищі та прогнозування її змін».

Його учасниками стали 15 команд з різних куточків України в складі учнів загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів з числа учасників комплексних науково-дослідних експедицій, походів, шкіл передового досвіду, польових практик з досвідом роботи з екології. Вони представили свої спостереження, дослідження та фотоматеріали щодо екологічної ситуації їхніх регіонів.

Львівську делегацію представляли учні 8-Б класу  нашої школи, вихованці гуртка «Юні друзі природи» від КЗ ЛОР ЛОЦЕНТУМ Баран Юлія та  Крисова Аліна ,   очолила делегацію методист  КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ»  Дендюк Наталія Іванівна.

Урочисте відкриття Всеукраїнського польового збору відбулося у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї.

У рамках заходу під керівництвом учених були проведені дослідження біорізноманіття рослинного і тваринного світу Тернопільщини, екскурсії, польові практикуми, експедиції по екологічній стежці Національного природного парку «Кременецькі гори», фотовиставка, конкурс-захист науково-дослідницьких робіт на тему «Екологічна ситуація вашого місця проживання: проблеми та шляхи їх вирішення».

Під час польового практикуму  юні екологи ознайомились з методиками екологічних досліджень, набули практичні навички проведення екологічних досліджень,  познайомилися з фоновими видами флори та фауни Національного природного парку «Кременецькі гори», поглибили свої теоретичні знання з екології та ботаніки.

Для юних екологів були  проведені практикуми: «Абіотичні фактори та їх вплив на екосистему», «Біотичні фактори та їх вплив на екосистему», «Людина і природа».

Для учасників збору проведені екскурсії до обласного краєзнавчого музею, Тернопільського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, на гору Бона у м. Кременець, та вечірня екскурсія по Тернополі.

Приємно відзначити, що дівчата здобули :

 І місце -  у номінації «Фотовиставка – «Екологічна ситуація вашого населеного пункту ( учні представляли селище Івано-Франкове), проблеми та шляхи їх вирішення»;

ІІІ місце - у номінації «Презентації дослідницьких робіт з екології : «Екологічна ситуація вашого населеного пункту ( учні представляли селище Івано-Франкове), проблеми та шляхи їх вирішення» – ( домашнє завдання);

ІІІ місце -  у номінації захист проектів за індивідуальними командними темами з польового практикуму – модуль №1 – Абіотичні фактори та їх вплив на екосистему ( учні представляли власні дослідження під час польового збору ландшафти Тернопільщини).;

За результатами проведених досліджень під час екологічного практикуму, фотовиставки та презентації дослідницьких робіт за темою: «Екологічна ситуація вашого місця проживання: проблеми та шляхи їх вирішення» переможцями у загальнокомандному заліку стали юні екологи Запорізької (І місце), Вінницької та Львівської (ІІ місце), Кіровоградської, Рівненської, Сумської та Тернопільської областей (ІІІ місце).

Отож, за високий рівень виконання завдань Всеукраїнського експедиційно-польового збору команд юних екологів команда Львівщини  була нагороджена грамотою НЕНЦ  за ІІ місце.

Дякуємо за допомогу у дослідницькій роботі науковим співробітникам  заповідника «Розточчя», а особливо  Хомину Ігору Гнатовичу та  Горбань Любов Ігорівні, а також   директору  ТЗОВ «Компанія «Центр ЛТД» у м. Львові  п.Олегові Боту за безкоштовний аналіз води із Янівського ставу, та адміністрації КЗ ЛОР ЛОЦЕНТУМ за можливість в позаурочний час на базі школи отримувати нові додаткові знання про довкілля, а також Наталії Іванівні  Дендюк за підтримку , досвід і гарні враження.

З повагою : вчитель географії, керівник гуртка  Н. Завідія.

 

https://nenc.gov.ua/?p=10112#more-10112

http://locentum.lviv.ua/yuni-ekolohy-lvivschyny-uchasnyky-vseukrajinskoho-ekspedytsijno-polovoho-zboru-komand-yunyh-ekolohiv-2/

http://ecocentr.edukit.te.ua/news/id/468

http://te-rada.org/list/?type=view&id=4579

 

 

Категорія: Завідія Наталія Ярославівна | Переглядів: 276 | Додав: Leonid