Головна » 2017 » Березень » 28 » III Науково-методична конференція “Сучасні тенденції навчання хімії”
10:35
III Науково-методична конференція “Сучасні тенденції навчання хімії”

 

Окулова О.В.

“Не навчайте дітей так, як навчали вас – вони народилися в інші часи”

Конфуцій

24 березня 2017 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулась III Науково-методична конференція “Сучасні тенденції навчання хімії”, ініціатором і організатором якої виступила кафедра неорганічної хімії. Тематика роботи конференції охоплювала питання навчання хімії в загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладах, методичної підготовки фахівців-хіміків у класичному університеті, мотивації та формування стійкого інтересу до вивчення хімії, новітніх інформаційних та комунікативних технологій в хімічній освіті, науково-дослідницької складової діяльності вчителя хімії, пріоритетних напрямів наукових досліджень в галузі хімії та впровадження їхніх результатів у фахову підготовку вчителя хімії.

У конференції взяли участь вчителі загальноосвітніх навчальних закладів Львова та області, викладачі, наукові співробітники, аспіранти та студенти Львівського національного університету імені Івана Франка, Національного університету “Києво-Могилянська академія”, Інституту вищої освіти Національної академії педагогічних наук України (м. Київ), Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, Івано-Франківського національного медичного університету, Національного лісотехнічного університету України (м. Львів) та Львівського відділення Інституту фізико-органічної хімії і вуглехімії імені Л.М. Литвиненка НАН України, методисти Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти та КЗ ЛОР “Львівська обласна Мала академія наук учнівської молоді”.

Професор кафедри природничо-математичної освіти Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Марія Савчин зауважила, що на сучасному етапі реформування загальної середньої освіти відбувається переорієнтація навчання зі знаннєвої парадигми освіти на компетентнісну: “Основною метою навчання хімії у загальноосвітніх навчальних закладах є формування в учнів предметної компетентності. Вона має забезпечити загальноосвітню підготовку учнів з предмета, розвиток і саморозвиток, творчу самореалізацію, соціалізацію особистості. Хімічна наука повинна бути максимально наближеною до життя”.

Загалом на конференції були присутні 40 викладачів ВНЗ і 38 вчителів загальноосвітніх шкіл. Яворівський район представили 6 вчителів. Учитель хімії Івано – Франківської ЗОШ І – ІІІ ступенів ім..І.Франка Окулова О.В. виступила з доповіддю «Змішане навчання на уроках хімії». Доповідь викликала в аудиторії непідробний інтерес. Це була єдина доповідь, матеріали якої взяті для подальшого опрацювання деканом факультету природничих наук Національного університету “Києво-Могилянська академія” професором Олександром Голубом. Натомість професор подарував нам посібник з сучасної української номенклатури хімічних сполук.

Усі учасники конференції отримали сертифікати, тези доповідей опубліковані у збірнику матеріалів конференції.

 

Категорія: Опорна школа | Переглядів: 472 | Додав: Leonid