Головна » 2017 » Липень » 14 » Як збудувати громадоорієнтовану школу
14:45
Як збудувати громадоорієнтовану школу

 

Освітяни – учасники проекту «Пілот 24» зустрілися в стінах УКУ (Український католицький університет, м.Львів) для обговорення пріоритетного питання розвитку освіти «Зміна формату взаємодії «Школа – Громада» (див. http://tvoemisto.tv/news/u_lvovi_provely_seminar_dlya_rozvytku_ukrainskyh_shkil_video_86887.html).

Надихаючим був виступ декана факультету суспільних наук УКУ п.Володимира Турчинського, який поділився філософією життя закладу, в якому працює і яким живе.      Основна ідея його виступу: навчальний заклад – це не лише фізичний простір, а, насамперед, людські стосунки, побудовані на співпраці, повазі, доброзичливості, любові. Важлива філософія простору, філософія взаємодовіри, єднання спільною метою, усвідомлення та християнське виконання своєї життєвої місії.

Надалі про побудову громадоорієнтованої школи розповідала залучений міжнародний експерт з Німеччини доктор Марія-Луїза Столл-Стеффан.

Учасники зустрічі мали змогу працювати в малих групах, обмінюючись досвідом справ праці з громадою.

Від імені представників Івано – Франківської ЗОШ І – ІІІ ступенів імені Івана Франка, хочемо зазначити, що громада зацікавлена в тому, щоб створити простір успішного навчання і розвитку дитини, акумулюючи усі ресурси громади.

У інтерв’ю, які учасники семінару давали журналістом, зазначено, що громада селища Івано – Франкове небайдужа до проблем школи, а її випускники є опорою школи.

Найбільш активними представниками Янівської громади є як випускники школи, так  і мешканці селища. Завдяки їм школа стає привабливішою та комфортнішою.

 

Категорія: Опорна школа | Переглядів: 355 | Додав: Leonid