Головна » 2016 » Вересень » 22 » Хто не знає свого минулого не буде мати майбутнього
02:15
Хто не знає свого минулого не буде мати майбутнього

Довбій М.І.

 

Кожна людина повинна любити свій рідний край. Коли ж вона хоче любити його щиро, вона мусить не тільки знати свій рідний край таким, яким він є тепер, але повинен знати і його минуле.

Загальновідома фраза:-« Хто не знає свого минулого не буде мати майбутнього» актуальна зараз як ніколи .І, щоб не бути « Славних прадідів великих правнуками поганими», та щоб « німець» історію нашу нам розказував, ми маємо самі, або з допомогою відомих і видатних людей відкривати невідомі пласти нашого існування.

Одним із таких людей був Ігор Кирилович Свєшніков, який похований в нашому селищі. Цього року ми відмічаємо 101 роковини з дня народження відомого історика і краєзнавця.На його могилі священнослужителем отцем Назарієм був проведений заупокійний молебен з участю вчителів, учнів, дирекції школи та представника селищної ради.

В своїх промовах отець Назарій і вчитель історії Довбій М.І., директор школи Ліскевич-Карпа М.Р. та заступник селищного голови Бродик відмітили простоту, людяність чесність- це ті риси які завжди звеличували людину, а особливо вченого, який повністю віддав себе служінню людям і Батьківщині. Таким він і залишиться в пам’яті.

В приміщенні школи пройшла конференція присвячена життю і діяльності І.К.Свєшнікова. Про праці та про самого Свєшнікова І.К. в нас знають небагато, тому  ми зробили спробу привернути увагу до цієї скромної та надзвичайно інтелігентної людини, археолога і краєзнавця.

Перед учнями виступили вчителі Довбій М.І. та Кропельницька О.В.,які в доступній формі розповіли про відомого історика, краєзнавця та археолога. Зокрема Кропельницька О.В. розповіла про життєвий шлях І.К. Свєшнікова; про його становлення як науковця і вченого. Розповіла про його вклад у вивчення старожитностей городища у Звенигороді та Львові.

Велику увагу на конференції було приділено роботам і знахідкам  Свєшнікова при розкопках місць, де відбулась Берестецька битва. Розповідь Ольги Володимирівни продовжила Довбій Мирослава Іванівна, яка детально зупинилась на цьому періоді в житті археолога. Були показані учням знахідки козацької доби. Мирослава Іванівна  розповіла не тільки про воєнне життя козаків, але й про їхній побут.

В заключному слові  вчителька сказала, що на прикладі І.К. Свєшнікова діти вчаться бути кращими, добрішими, а з праць археолога черпають любов і наснагу до рідного краю.

 

Категорія: Новини нашої школи | Переглядів: 301 | Додав: Leonid