Головна » 2017 » Березень » 11 » Хто Шевченка прочитав, той багатий серцем став
12:36
Хто Шевченка прочитав, той багатий серцем став

Самотій О.Б.

Кожна країна народжувала своїх геніальних людей. Україні ж було послано Т.Г.Шевченка – великого митця, який уособив розум і талант українського народу. 

Поезія – це голос душі людської. А для душі українця найближче й найрідніше – Шевченкове слово.
Щорічно, у цю весняну пору, починає Україна день новий із Шевченковим іменем. За традицією, починаючи з 9 березня  проходять Шевченківські заходи, приурочені до Дня народження Тараса Шевченка.
        
Саме тому  09.03-10.03 учні 2-А класу (класний керівник Самотій О.Б.) мали  змогу вшанувати пам'ять видатного сина українського народу,геніального поета,художника ,полум’яного борця за  свободу і щастя народу.
              
Під час  години спілкування «Ми тебе не забудем ,Тарасе !»,школярі ознайомилися  з життєвим шляхом поета і його творчістю. Діти дізналися, що Тарас Шевченко-один із тих  небагатьох, чиє ім”я сприймається як символ країни,українського народу. Він не вивчав життя рідного народу як спостерігач, а жив його  життям. «Історія мого життя складає частину історії моєї Батьківщини»-писав Тарас Шевченко. Ці слова найточніше висловлюють  зміст його життя та творчості.
     
Учні   декламували вірші Т.Шевченка: «Причинна», «Зоре моя вечірняя», «Садок вишневий коло хати», «Сонце заходить…», «Мені тринадцятий минало»,  «Тече вода з-під явора»….
   
Ніжно і проникливо, щиро і захопливо лунали невмирущі рядки Шевченкової поезії. Неповторні строфи розкривали перед учнями світлі та гіркі поетові враження, народні пісні, краєвиди рідної землі.
     
Цікаво пройшла гра  «Скажи своє слово:продовжи прислів’я про Шевченка»  («Шевченко Тарас ,наче сонце для нас» , «Шевченкові рядки,переживуть віки», «Шевченкові твори сяють,мов ясні зорі» ….)
 
Учні малювали ілюстрації до творів Т.Шевченка.
На завершення години спілкування,діти  сплели вінок пам’яті Кобзареві.
         
Шевченко –це той ,хто  живе в кожному з нас. Він як душа нашого народу,правдива і щира.
     
Ми чуємо Тебе, Кобзарю, крізь століття,
І голос Твій нам душі окриля,
Встає в новій красі, забувши лихоліття,
Твоя, Тарасе, звільнена земля …

 


 

Категорія: Новини нашої школи | Переглядів: 285 | Додав: Leonid