Головна » 2017 » Листопад » 9 » Компола. Учні 5-А класу вивчають корисні хімічні процеси у природі.
10:45
Компола. Учні 5-А класу вивчають корисні хімічні процеси у природі.

 

Учні 5-А класу при вивченні теми з біології «Хімічні процеси у природі» приєдналися у школі до акції «Компола» і нагадують нам : спалювання опалого листя заборонено законом!

Але чи існує якась альтернатива спалюванню опалого листя, дворового сміття та деревини? Так, існує!

Метод компостування є безпечним способом переробки листя та інших органічних відходів, що не шкодить довкіллю. Компост з харчових відходів та дворового сміття на задньому дворі може значно зменшити необхідність утилізації таких відходів місцевими органами влади та зменшити кількість сміття, що викидається на сміттєзвалище. Робити компост зовсім не важко! Компостну купу можна зробити де-небудь на краю подвір'я, неподалік від дже- рела води та бажано у місці, куди не попадає пряме сонячне проміння. Вичистіть ділянку від дерну та трави.

Поставте невелику огорожу навкруг своєї компостної ділянки, на кутках вбийте кілки. Залиште достатньо місця для того, щоб можна було без перешкод підійти до компостної купи. Для компостування листя складають у купи шириною 2 м і висотою до 1,7 м. в основу купи вкладають до 25 см шар землі. Кожен з шарів листя не має перебільшувати ЗО см. На цю ж купу можна скидати пташиний послід, харчові рештки. Кожен з шарів присипають землею. Протягом літа компост 2-3 рази перелопачують.

 Компост вважається готовим, якщо перетворився на однорідну темну розсипчасту масу.

Корисне використання компосту в якості прикореневої підкормки дерев і кущів. Найціннішою характеристикою компосту є великий вміст у ньому необхідних рослинам хімічних сполук

 Правильне компостування не сприяє погіршенню стану здоров'я та не підвищує ризик виникнення пожеж, а, фактично, є своєрідною "допомогою" для садів, городів та інших земельних угідь.

Листяний перегній, внесений у ґрунт, допомагає довше затримувати вологу біля коріння рослин, допомагаючи їм пережити літню посуху, заощаджуючи час, працю та фінанси садівника.

У листяному перегної живуть і добре розмножуються дощові черв’яки, які чудово розпушують ґрунт та ефективно перетворюють органічні рештки на якісний гумус.

Листяний перегній (навіть напівготовий) є прекрасним компонентом садового компосту.

Як мульча листяний перегній запобігає росту бур’янів, вивітрюванню та ерозії верхніх шарів ґрунту.

Використовуючи опале листя для приготування перегною, не доведеться його спалювати, отруюючи їдким димом себе, сусідів і атмосферу.

Додаючи перегній до складу ґрунту, можна відмовитися від використання магазинного торфу, що видобувається з унікальних природних торфовищ.

Вчитель : Завідія Н.Я.

 

Категорія: Навчальна робота | Переглядів: 169 | Додав: Leonid