Головна » 2017 » Грудень » 19 » Край, в якому я живу…
16:06
Край, в якому я живу…

 

Кадук Олена, учениця 11-А класу, зайняла ІІ місце на обласному етапі Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів.

 

Шевченко народив, а Франко виховав українську націю…»  • «Він — геніальний поет. Саме як поета ми бачимо його поряд з найвидатнішими світовими майстрами, а в рідній літературі він чи не єдиний має право займати місце на недосяжній височині Шевченка» (Д. М. Павличко)

15 грудня 2017 року в приміщенні комунального закладу Львівської обласної ради «Львівський обласний центр краєзнавства, екскурсій і туризму учнівської молоді» відбувся очний етап обласного етапу Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв при навчальних закладах «Край, в якому я живу». У заході взяли участь учні-екскурсоводи шести музеїв.

Кадук Олена, учениця-екскурсовод музею Івана Франка нашого опорного закладу “Івано-Франківська зош І-ІІІ ст. ім. Івана Франка смт Івано-Франкове Яворівської РДА», посіла ІІ місце (керівник музею – Завідія Наталія Ярославівна) за проведення екскурсії «Безсмертний син – безсмертного народу».

НАШ МУЗЕЙ ЗАСНОВАНИЙ 1981 РОКУ З НАГОДИ 125-Ї РІЧНИЦІ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ КАМЕНЯРА. Повна назва музею:  ШКІЛЬНИЙ МУЗЕЙ ІВАНА ФРАНКА. Профіль музею:    ЛІТЕРАТУРНИЙ Напрямок : Патріотичний.

Засновник музею - одвічний директор, корифей Івано-Франківської школи, мудрий наставник і великий трудівник Тиховський Лев Львович. Вічний прометеївський вогонь і незламний франковий дух, притаманні цьому чоловікові, вселили віру і впевненість в собі не одному поколінню дітей і вчителів в нашій школі.

Такі люди, як Лев Львович, народжуються один раз у сто років. Тому з гордістю можна сказати, що це – наша жива легенда. Музей створено 1981 року, за часів гноблення України радянською владою,  до 125 річчя від дня народження Каменяра. В цьому ж році відкрито пам’ятник на території школи і навчальному закладу присвоєно звання Івана Франка.

На відкритті музею, школи та пам’ятника були присутні гості: А. Кос-Анатольськй- голова спілки композиторів Львівщини, лауреат державної премії ім. Т.Г. Шевчен; Р. Лубківський- голова спілки письменників Львівщини, лауреат державної премії ім.. Т.Г. Шевченка, депутат Верховної ради України; Р. Іваничук- письменник, лауреат державної премії ім. Т.Г. Шевченка, депутат Верховної ради України; Е. Мисько- голова спілки художників України.В. Максимчук- артист театру ім. М. Заньковецької; Р. Горак- директор Львівського національного музею ім. І.Я. Франка; О.Білозір- народна артистка України та районний хор «Яворіщина» .

 Наш музей пропонує такі теми екскурсій:

       1. “ З вогнем батьківської духовності” для 5-6 класів тривалістю15 хв –розроблено вчителем української мови та літератури Волошин Н.М.

       2. Лиш в праці варто і для праці жить для 7-8 класівтривалістю 20хв – розроблено вчителем української мови та літератури  Тлустою О.П.

       3. Народе мій… Твоїм будущим душу я тривожу для 9-11 класів тривалістю 30 хв – розроблено вчителем української мови та літератури Марціняк Н.Р.

           4. “Безсмертний син безсмерного народу” для батьків, гостей, громадськості  тривалістю 40хв – розроблено керівником музею Завідією Н.Я

Мета музею: Здійснювати просвітницьку та патріотичну діяльність для учнів, батьків, громадськості. Музей пропонує до уваги гостей дві кімнати.

Тому перебуваючи на теренах Івано-Франкового, не забудьте віддати шану великому Каменяреві, відвідавши у нашій школі музей Івана Франка.

 

Категорія: Виховна робота | Переглядів: 283 | Додав: Leonid