Головна » 2018 » Березень » 26 » Лелека-один із символів України
08:58
Лелека-один із символів України

 

Летіли лелеки, лишаючи в небі "курли".
Летіли здалеку, спішили до рідного дому...
На крилах весну і надію на щастя несли
На землю Вітчизни летіли, долаючи втому…

Н.Мазур

Тому українці з особливою пошаною ставляться до цього птаха-провісника весни. Вже, традиційно, у Яворівському національному природному парку в рамках природоохоронної екологопросвітницької акції «Збережи красу весни» проводяться заходи «Лелека - білий птах з чорною відзнакою».  Учасники таких екозаходів дізнаються про біологічні особливості не тільки білого,  а й чорного лелеки, який занесений до Червоної книги України.

Під час заходів обговорюються шляхи збереження бузьків (місцева назва лелеки білого), особливо, місць їх гніздування,  його значення в природі, народних повір’ях та творчості.

Традиційними вже стали творчі майстерні із розпису пташок із тіста, а також встановлення символічного лелеки на гніздо-платформу у дендрарію Яворівського НПП.

До дня зустрічі лелек учні 4 – А класу (класний керівник Кульчицька Ольга Романівна) готувалися завчасно. Вони вишукували й вичитували інформацію про цих дивовижних птахів й обговорювали її, пригадуючи загадки, приказки, прикмети, прислів’я та легенди, які склав народ про цього птаха щастя.

22 березня у Яворівському НПП було проведено підсумкове екологічне заняття «Лелеки повернулися» за технологією «перевернутий урок». Учні працювали  в групах і виконували різноманітні завдання із конвертів, які підготувала  фахівець з екологічної освіти Лазурко М.С., а свої міркування учні коментували або презентували. Їм було цікаво, тому працювали мобільно і злагоджено. На пам’ять про цей захід вони розмалювали пташок – вісників весни, закликаючи весну в рідний край.

Цього року,  прилетівши на Батьківщину, білі лелеки, на жаль, зустрілись із небезпеками, які їм піднесла погода. Це мороз та сильний сніг. Небайдужі люди відкликнулись їм допомогти, використовуючи при цьому поради фахових спеціалістів-орнітологів. Така увага  і бажання допомогти птахам – це результат просвітницької роботи і формування екологічно вихованого та свідомого покоління.

… Вкладали у мирне "курли" вічну радість і щем,
І світлу любов, і надію, та віру пташину,
Бо в ріднім краю житти краще для них, та іще:
Зрікатись не вміли ніколи птахи Батьківщини.

Категорія: Виховна робота | Переглядів: 168 | Додав: Leonid