Головна » 2016 » Грудень » 7 » Ми змінили своє оточення так радикально, що тепер повинні змінювати себе, щоб жити в цьому новому оточенні
14:12
Ми змінили своє оточення так радикально, що тепер повинні змінювати себе, щоб жити в цьому новому оточенні

Тлуста О.П.

Ми змінили своє оточення так радикально,

що тепер повинні змінювати себе, щоб жити

в цьому новому оточенні.

Ноберт Вінер, американський вчений, математик і філософ

 

Без сумніву, що в організації та здійсненні навчально-виховного процесу відповідно до вимог сучасності, головним суб’єктом є учитель, його компетентність, здатність постійно вчитися, прагнути до самовдосконалення.

Однією з найдієвіших форм, що слугує практичній затребуваності нових знань, обміну досвідом, методичних порад є засідання предметних комісій. Саме з такою метою першого зимового дня прибули вчителі математики Івано-Франківського округу на планове зібрання. Відповідно до плану роботи засідання КВК «Цікава математика» провела вчитель інформатики та математики Тиховська О.А.

Зауважимо, що КВК – одна з найпоширеніших інтелектуальних ігор, що бере свій початок від телевізійних проектів, пройшовши період певної трансформації і сьогодні використовується як важливий навчальний і виховний момент у школі.

Саме ігрові методи навчання дають можливість розвивати всі пізнавальні сфери учня: уяву, мислення, пам'ять, а ще важлива ланка у спілкуванні з учнями. Якщо до традиційної форми проведення КВК ввести ще ті, яких нині бракує учням (сучасні інтернет-технології, робота з інтерактивною дошкою), то успіх очевидний.

Це відмітили при обговоренні уроку присутні колеги. Досконале володіння програмовим матеріалом, можливість використання Оленою Анатоліївною постійного і безперебійного доступу до Інтернету, особисті якості вчителя є умовами успішної педагогічної діяльності молодої колеги.

Команди «Аксіома» (капітан Савчук Вікторія) і «Піфагорці» (капітан Георгішенко Людмила) змагалися у таких конкурсах:

а) Створення презентацій «Ілюзія паралельності», «Трикутники»

б) «Підказки»

в) «Цікаві задачі»

г) «Задачі від суперника»

Високоповажне журі (голова Буковинська Н. М.) оцінювали учасників не тільки балами, а й доброзичливою усмішкою підтримували і тим самим давали можливість повірити у власні сили. На уроці панувала аура добра, бажання знати і бути кращим.

Найприємніша мить – нагородження. Олена Анатоліївна відмітила активність і проявлені математичні знання учнів. Всі учасники КВК отримали блокнотики.

Учитель інформатики та математики Волошин З. М. виступила з доповіддю «Педагогічні ключі професійного мобільного вчителя в контексті Болонського процесу». Присутні колеги визначили основні аспекти науково-методичної проблеми в сучасних умовах. Предметно-орієнтованою компетентністю назвали здатність учителя-предметника гармонійно поєднувати готові електронні продукти у своїй професійній діяльності.

Керівник предметної комісії Буковинська Н. М. подякувала колегам за плідну працю, намітила подальші плани щодо грунтовної перебудови викладання математики. Наталія Михайлівна привітала молоду колегу Тиховську О. А. як активного члена предметної комісії, відзначила вміння вчительки працювати для налагодження довіри між учителем та учнем, а також індивідуальний підхід до учнів. А це шлях до душі й серця дитини, шлях до сходження педагогічної майстерності.

 

Категорія: Новини нашої школи | Переглядів: 622 | Додав: Leonid