Головна » 2017 » Квітень » 6 » Наші досягнення в пошуково-дослідницькій роботі
19:24
Наші досягнення в пошуково-дослідницькій роботі

Тиховська Д.І.

Селище Івано-Франкове розташоване на 25 кілометрі від Львова по ходу міжнародного автошляху М-10 Львів–Краковець-Лісабон. Щодня до кордону з Польщею рухається велика кількість різного виду транспорту. На його кількість впливає і розташування в межах району Яворівського військового полігону, у зв’язку із чим через селище проходить важка військова техніка. У вихідні дні збільшується потік легкових автомобілів, якими рухаються мешканці Львова і околиць для відпочинку на території рекреаційного осередку Яворівського національного природного парку у с. Верещиця. Селище розташоване в межах горбогірного пасма Розточчя, для якого притаманна висока лісистість, також на теренах смт. Івано-Франкове розташовані лісогосподарські організації, що забезпечують догляд лісових масивів. З цим пов’язана і велика кількість важкої спеціалізованої техніки.

Учні 8-х класів ( вихованці гуртків «Екологічне краєзнавство» - керівники Тиховська  Д. І.  та  Плесак  С. М.) спробували вивчити дане питання, створивши науково-дослідницький проект.

Мета проекту:

 • Формування наукового світогляду учнів, вміння застосовувати теоретичні знання;
 • Збір та аналіз інформації для подальшого використання
 • Привернення уваги громадськості до проблеми перевантаження транспортної системи селища

Цілі проекту:

 1. Здобуття практичних навичок у науково-дослідницькій роботі.
 2. Зацікавлення учнів у проведенні експериментів.
 3. Вміння робити аналітичну оцінку отриманих даних:
 • За певний проміжок часу: в різну пору дня (ранок, вечір), тижня (вихідний, робочий день), року (літо/осінь)
 • За напрямком руху – зі Львова, до Львова, в межах селища (рух місцевого транспорту)
 • За видами транспорту (легковий, вантажний, далекобійні тіри, вантажні буси, військова і лісогосподарська техніка, мототехніка)

Методи:

 • Теоретичний
 • Статистичний

Відповідальним за даний проект став Плесак Назарій, який здійснив його оформлення (таблиці, діаграми); представив у місцевих органах влади, ознайомив з ним керівників природоохоронних закладів.

Цікавою ця робота була і для слухачів обласної конференції «Мій рідний край, моя земля очима сучасників», яка відбувалася 30 березня у приміщенні КЗ ЛОР ЛОЦКЕТУМ і відзначена грамотою за кращу пошуково-дослідницьку роботу (напрям «Екологічне краєзнавство»).

А 5 квітня в приміщенні  КЗ ЛОР ЛОЦЕНТУМ у номінації «Екологія» Плесак Назарій представив роботу «Вивчення впливу автомобільного транспорту на навколишнє середовище та здоров’я мешканців  смт. Івано - Франкове », яка також була відзначена «Дипломом» ( III місце ).

Школярі мають бажання надалі вивчати дану тему, матеріали проекту використовувати на уроках біології, екології , в роботі гуртка «Екологічне краєзнавство» та з мешканцями селища вести агітаційну роботу щодо будівництва об’їзної дороги.

 

Переглядів: 365 | Додав: Leonid