Головна » 2018 » Лютий » 13 » Навчаємо любити театр
14:27
Навчаємо любити театр

Тлуста О.П.

Який би шлях опрацювання драматичного твору не обрав учитель, драма – це особлива річ, що потребує, окрім проникнення в сюжет та стеження за дією, унаочнення та зв’язку з театром.

Так, вивчаючи у 8 класі тему «Національна драма» учитель української мови та літератури Тлуста О.П. ознайомила учнів із становленням та розвитком першого українського професійного театру, який ще називають «театром корифеїв».

Підвалини українського професійного театру заклав Марко Кропивницький. Талановитий театральний наставник дав путівку у творче життя відомим акторам з роду Тобілевичів та актрисі Марії Заньковецькій.

Тому серед жанрового розмаїття та багатства заньківчанської афіші учні 8-Б класу обрали виставу «Марія Заньковецька» за п'єсою Івана Рябокляча.

Крім цього, для вчителів Тлустої О.П. та Нечай М.І. переважало бажання бути на прем’єрі п’єси, яка жила на львівській сцені протягом 22 років. Виставу повернули в театр до 100-літнього ювілею з часу заснування театру. Головні ролі у сучасній постановці «Марії Заньковецької» грають застужена артистка України Альбіна Сотникова, народні артисти України Орест Гарда, Олесь Федорченко, заслужений артист України Василь Коржук. У ній також зайняті народні артисти України Федір Стригун, Богдан Козак, Григорій Шумейко та інші зірки театру.

П'єса про історію успіху актриси, яка боролась за своє місце на сцені, а потім стала легендою, про історію кохання, яке було забороненим, а від того ще й  більш справжнім. Так через життя М. Заньковецької розповідається про тернистий шлях створення українського «театру корифеїв».

Якщо музичне оформлення – пісні сестер Тельнюк – у виставі заньківчан є майже звичним, а також рухома сцена, де розміщені декорації, то глибоко вражають і надають  більш правдивої історії костюми та плаття, які підсилюють глибоку акторську гру.

Актори на сцені перетворювалися на тих, хто змінив хід історії українського театру, кого запрошували на сцену імператорського театру і водночас забороняли грати в українських містах.

І щирість самих акторів, і проживання їхніх ролей створили особливу атмосферу.

Ще довго після перегляду учні і вчителі висловлювали своє захоплення і виражали сподівання на скоріше відвідування дивного і загадкового світу театру.

 

 

Категорія: Виховна робота | Переглядів: 211 | Додав: Leonid