Головна » 2016 » Листопад » 11 » Навчаючись у Франка
16:02
Навчаючись у Франка

 

Тлуста О.П.

   Широкою і змістовною програмою відзначає ювілейний рік Каменяра Івано-Франківська ЗОШ І-ІІІ ст. ім.Івана Франка.

   9 листопада у День української писемності філологи району, шанувальники творчості І.Франка зібрались в актовій залі школи на науково-практичну конференцію «Іван Франко – феномен нації».

   Відкрила захід методист відділу освіти М.С.Пономарьова, яка привітала колег із знаменною датою в літописі України. Наша мова безсмертна, утвердилася в думах і піснях українців, розквітла навіки під пером І.Котляревського та Т.Шевченка, Лесі Українки та Івана Франка…

   Ураїнський Мойсей поклав власне життя для розквіту української культури й наукової думки. І чим далі йдемо ми в «мандрівку століть з його духа печаттю», тим більшою і величнішою стає для нас постать Каменяра, на часі правдиве і неупереджене слово про його життя, творчість, діяльність.

   Учасники конференції поклали квіти до пам’ятника Франка. Вчительський ансамбль виконав пісню на слова Франка «Не пора…»

   Перелік питань, винесених на конференцію, розкривають нев’янучу актуальність спадщини Каменяра. Педагоги ділилися досвідом вивчення творчості Івана Франка у школі, висвітлили творчу і життєву лабораторію митця через маловідомі факти його біографії. Франко жив і титанічно працював  лише заради слави і кращого майбутнього України.

   Івана Франка з іншого боку – вже не як поета-борця, поета-титана, а як найтоншого поета-лірика, співця високого кохання донесли до словесників один із корифеїв театру ім. М.Заньковецької, лауреат премії ім. Т.Шевченка Богдан Козак та артистки театру для дітей та юнацтва Леся Шкап’як і Олена Крилова.

   Автобіографічні моменти, особисті переживання, чисту самозречену любов, живу гарячу і глибоку натуру поета передав Богдан Козак, читаючи найгеніальніші творіння світової любовної лірики: «Не знаю, що мене до тебе тягне», «Так, ти одна моя правдивая любов», «Не минай з погордою», «Я не люблю тебе, о ні», «І ти прощай. Твого ім’я не вимовлю ніколи я» та ін.

   Нікого не залишила байдужим бентежна натхненна мелодія Франкового слова у неповторній пісні великої любові.

Артистки Леся Шкап’як та Олена Крилова передали безліч відтінків гордості і гіркоти, непорочності й звабливості, стриманої одержимості й величної духовної краси.

   Філологи нашої школи (керівник Борис З.С.) чітко розподілили обов’язки щодо організації, підготовки та проведення заходу, виконання яких забезпечило успішне його проведення.

   Гості та учасники конференції відвідали шкільний музей І.Франка. Керівник музею, франкознавець Тиховський Л.Л. та вчитель української мови та літератури Волошин Н.М. розповіли про представлені в музеї експозиції, зробили огляд матеріалів, зібраних учнями та вчителями школи, відзначили, що музей постійно поповнюється новою літературою та експонатами.

   Музей – гордість школи, оформлений з високим естетичним чуттям і художнім смаком, допомагає педагогам вивчати Франка – велетня духу, генія, що всією творчістю і життям довів свій кровний зв’язок з народом.

   Сподіваємося, що проведений захід сприятиме творчому пошуку вчителів, а позитивні емоції піднесуть на вищий щабель духовності.

 

Категорія: Новини нашої школи | Переглядів: 252 | Додав: Leonid