Головна » 2017 » Березень » 1 » Навчально – практичний семінар «Інклюзивна освіта: як ми її розуміємо»
10:03
Навчально – практичний семінар «Інклюзивна освіта: як ми її розуміємо»

 

28 лютого 2017-го року педагоги Івано – Франківської ЗОШ І – ІІІ ступенів імені Івана Франка  (Ліскевич – Карпа М.Р., Онипко Л.А., Самотій О.Б., Нечай М.І., Окулова О.В.) прийняли участь у навчально – практичному семінарі «Інклюзивна освіта: як ми її розуміємо» (м.Львів), організованому спонсорами проекту «Опорна школа. Пілот 24» - Карітас України та USAID – та Всеукраїнським фондом «Крок за кроком» (тренери Слободянюк Наталія Григорівна, директор ЗОШ І – ІІІ ступнів №15 Білоцерківської міської ради, Гриневич Жанна Володимирівна, вчитель початкових класів цієї ж школи).

Під час семінару учасники мали змогу отримати інформацію про інклюзивну освіту, її переваги та бар’єри для всіх учасників навчально – виховного процесу, основні національні та міжнародні документи з питань інклюзивної освіти, обговорити основні аспекти організації інклюзивного середовища, спланувати напрями співпраці з батьками та громадськими організаціями.

Питання інклюзивної освіти стоїть і в нашій школі, однак є ряд труднощів для його впровадження. Перші з них – це брак відповідних кадрів, а саме асистента вчителя для дитини з потребою інклюзивного навчання та логопеда.

У школі 4 дітей навчаються за індивідуальною формою навчання, є письмове звернення батьків про потребу інклюзивного навчання, за опитуванням близько 40% учнів початкових класів потребують послуг логопеда.

Наше завдання з розумінням поставитися до дітей, які потребують послуг відповідних фахівців саме в школі, адже філософія інклюзивної освіти – повноцінне навчання дітей з особливими потребами в звичайній загальноосвітній школі.

 

Категорія: Директор школи Марія Ліскевич-Карпа | Переглядів: 366 | Додав: Leonid