Головна » 2017 » Листопад » 16 » Незабутній листопад
15:30
Незабутній листопад

 

Це ЗУНР… Це злети у блакить,
Віднайдена дорога.
І кожна втрата нас болить,
І тішить – перемога.

Минуло 99 років, але кожен раз ми знову і знову повертаємося у пам’яті до тих вікопомних днів.  1 листопада 1918 року – день Великого Чину у Львові, що покликав до життя Західно-Українську Народну Республіку. 18 жовтня 1918 року у Львові створюється Українська Рада з депутатів австрійського парламенту, крайових сеймів Галичини та Буковини.

Вона ухвалила резолюцію про утворення в майбутньому на українських землях, що перебували в складі Австро-Угорщини, - Української держави. 28 жовтня у Кракові виникла польська Ліквідаційна комісія, яка заявила про намір перебрати владу у всій Галичині у свої руки. 1 листопада Головний польський штаб наказав військовим частинам, які складалися з поляків, присягнути на вірність Польщі.

Саме тому, в ніч на 1 листопада 1918 року, у Львові відбулось повстання українських частин і  на ранок на  стародавній ратуші Львова вперше замайорів Національний жовто-блакитний стяг. 9 листопада було сформовано уряд – Державний Секретаріат на чолі з адвокатом Костем Левицьким. 13 листопада 1918 року було ухвалено Тимчасовий Основний закон ЗУНР, який затвердив конституційні основи новоствореної держави. Вища законодавча влада була зосереджена в руках членів Української Національної Ради.

Опинившись у скрутному становищі Українська Народна Рада розпочала переговори з Українською Народною Республікою про об’єднання всіх українських земель в єдину державу. Ухвалу про об’єднання ЗУНР та УНР Українська Національна Рада одностайно прийняла у Станіславові 3 січня 1919 року, а 22 січня 1919 року на    Софіївській площі в Києві було проголошено Акт злуки ЗУНР та УНР.

ЗУНР проіснувала недовго, але день 1-го листопада назавжди став символом невмирущої ідеї українців до свободи і незалежності.

Тому Підляська З.Б. –  учитель історії , Кубішин О.І. – учитель української мови та літератури, Мурська Л.М. – учитель музики, Пенко У.М. – шкільний бібліотекар  підготували історично -літературний альманах приурочений 99-річниці проголошення ЗУНР. Учні 7-а та 6- а класів декламували вірші , співали стрілецькі пісні: «Гей у лузі червона калина», «За Україну», переглянули документальний фільм « ЗУНР 1918-1919» та відвідали тематично- книжкову виставку «ЗУНР- легендарна сторінка нашої історії» у шкільній бібліотеці.

 

Категорія: Виховна робота | Переглядів: 193 | Додав: Leonid