Головна » 2018 » Квітень » 27 » Обласна нарада в рамках проекту «Неінфекційні захворювання (НІЗ)
13:56
Обласна нарада в рамках проекту «Неінфекційні захворювання (НІЗ)

 

 

25-26 квітня 2018 року у м. Львові відбулась обласна нарада в рамках проекту «Неінфекційні захворювання (НІЗ): профілактика та зміцнення здоров’я в Україні».

Захід відбувся за участі представників обласних закладів охорони здоров’я, медичних навчальних закладів, провідних фахівців, які працюють у сфері НІЗ, асоціації медичних сестер Львівщини, обласних неурядових організацій, департаменту освіти та науки Львівської ОДА, ЛОІППО, представників опорних освітніх закладів області, представників пілотних шкіл, координаторів проекту НІЗ.

 «Виконання проекту заплановано на 2015-2019 роки. Проект впроваджується у 7 пілотних регіонах - Вінницькій, Дніпропетровській, Івано-Франківській, Львівській, Полтавській і Харківській областях та місті Києві. Безпосередня реалізація Проекту НІЗ на Львівщині започаткована у березні 2016 року. Львівщина є однією з семи пілотних областей, обраних Бюро ВООЗ в Україні та Швейцарською Агенцією розвитку для реалізації довготермінового просвітницького міжвідомчого проекту.

Метою Проекту є покращення здоров’я та благополуччя населення України через зниження показників смертності та захворюваності, спричинених НІЗ.

Цілі: Укріплення управлінського, політичного та міжгалузевого партнерства; Зміцнення профілактики НІЗ на медичному та соціальному рівні; Зменшення впливу поведінкових факторів ризику на захворюваність та смертність від НІЗ; Посилення спостереження, моніторингу та оцінки розповсюдження НІЗ.

26 квітня у рамках шкільного компонента розглядалися подальші пріоритети роботи відповідно до компонентів FRESH:

шкільна політика щодо зміцнення здоров’я учнів;

 шкільна освіта на основі здобуття життєвих навичок;

 шкільне середовище, що підтримує здоров’я;

 шкільні медичні послуги та послуги з харчування.

Оксана Мороз, шкільний лікар-педіатр, експерт Департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА зауважила, що почастішали випадки носових кровотеч у дітей шкільного віку, які важко спинити, болі в животі, забій, підвищення артеріального тиску. А це є наслідком малорухомого способу життя, неправильного харчування, відсутність свіжого повітря, ризикованої поведінки дітей і т.д.

Ірина Скорбун, ГО «Здоров'я жінки та планування сім'ї», фасилітатор,  зауважила, що у школах дуже низька комунікація вчителів з батьками щодо здоров’я кожної дитини зокрема.

…. « Так, батьки мають право не повідомляти у школі про стан здоров'я їхніх дітей. АЛЕ…. Якщо стається непередбачена ситуація, як вчитель має швидко зорієнтуватися і надати правильну першу медичну допомогу, не знаючи особливостей здоров’я дитини?»

Гостро розглядалося питання ставки шкільного лікаря та шкільної медсестри, які не передбачені у ліцензійних вимогах нової української школи.

Учасники проекту підкреслили, що у школах сьогодні повинна проходити переоцінка цінностей з освітніх перевантажених програм на здоров’я дитини.

Завідія Н.Я.

 

Категорія: Опорна школа | Переглядів: 101 | Додав: Leonid