Головна » 2017 » Березень » 7 » Поетичний вернісаж, присвячений 146-річниці з  дня народження Лесі Українки
18:05
Поетичний вернісаж, присвячений 146-річниці з  дня народження Лесі Українки

Тлуста О.П.

«Як я умру, на світі запалає
Покинутий вогонь моїх пісень
І стримуваний промінь засіяє,
Вночі запалений, горітиме удень» – 

Такими словами розпочинався поетичний вернісаж, присвячений 146-річниці з дня народження Лесі Українки, підготовлений філологами школи Тлустою О.П. і Гембаль С.С.
 
Захід розпочала вчитель української мови та літератури Тлуста О.П. Філолог наголосила, що творчість Лесі Українки і досі актуальна, бо порушує одвічні проблеми добра і зла, любові, патріотизму до рідної землі, а її життя – гідне подиву і захоплення.
   
Тож відкриймо свої серця назустріч слову – високому, глибокому, мудрому.
   
Ведучі поетичного вернісажу Олексій Пиріг та Марта Ворощук передавали глибінь творчості, всю красу душі поета і митця, що своїм ім’ям вибрала ім’я нашого обездоленого народу, що служило йому до останнього подиху, останньої хвилини життя.
   
Україна – провідна тема усього життя Лесі Українки. Про що б не писала поетеса, писала саме про Україну і українців.
   
На фоні музики, спочатку тихої і несмілої, потім сильнішої і могутнішої звучить поезія «До тебе, Україно, наша бездольная мати». Натхненно прочитала цю поезію Настя Михалейко.
   
Критика схвально зустріла прихід в літературу обдарованої поетеси.
«На шлях я вийшла ранньою весною» цю поезію декламувала Олена Горонна.
 
Серед багатющої спадщини Лесі Українки вирізняється поезія з латинською назвою «Contra spem spero». Її виконала Юлія Ясниська.
   
Звучить музика Вівальді «Весна». На фоні цієї музики читає поезію «Стояла я і слухала весну» учениця 10-Б класу Вікторія Дозинська. Далі обігрується поезія в прозі «Твої листи завжди пахнуть зів’ялими трояндами». Кадук Олена артистично, не тільки словами, а й мімікою, жестами, поведінкою відтворила становище героїні.
   
Органічно вплітається поезія Лесі Українки «Коли дивлюсь глибоко в любі очі», яку прочитала Городна Віра.
   
А звідки отой дух непоборний, що в найтяжчих випробах долі не дав розчавити себе? Тому так радувала поетесу яблунева пелюстка, занесена вітром у вікно.
   
На фоні пісні Лесі Українки «Давня весна» Рибак Уляна прочитала поезію «Була весна весела, щедра, мила».
   
«О музики благословенна соборність», – так сказав один поет. На фоні ноктюрну Шопена, який виконала вчитель музики Г.М. Скробач, декламація «До мого фортепіано» у виконанні Роксолани Бойко звучала по-особливому зворушливо.
   
«Не дорікати слово я дала» у прочитанні Олени Хлян бачимо, якою силою може стати в людині високість її помислів, значимість життєвого ідеалу.
   
Апогеєм творчості Лесі Українки є «Лісова пісня». Нею поетеса виспівала свою любов до милої та рідної з дитинства Волині. Діалог Мавки і Лукаша з п’єси майстерно виконали учні 10-Б класу Діана Іванів і Максим Наконечний. Вони передали глибину думки і музику мови.
   
Франкова характеристика місця Лесі Українки не буде вичерпною, якщо до неї не додати, що між Кобзарем і Лесею могутнім мостом єднання звівся титанічний труд самого Франка. Про це поезія М.Хоросницького «Я матір’ю назвала, Лесю, вас» у виконанні Тані Яценко і Юлії Ясниської.
   
Маленьку Лесю зіграла учениця 3-го класу Анастасія Тлуста. Так ніжно, зворушливо звучала її поезія «Коли дитиною бувало». Це спогад Лесі Українки про становлення її характеру, внутрішньої волі.
   
Колись Леся Українка писала: «Не знаю чи хто з молодого покоління згадає, коли про мене. Але я б хотіла на те заслужити». Сьогодні ми з повним правом можемо сказати: «Леся того заслужила». Свідченням цього є захід, підготовлений десятикласниками.
   
Святково прибраного залу прилучилася вчитель образотворчого мистецтва Ганзюк Л.І., музичний супровід учитель музики Скробач Г.М., презентацію створила Кубішин О.І., підбір інформаційно-комунікативних технологій Завідія Н.Я.
   
Тиждень української мови та літератури продовжується. А значить попереду нові заходи, що сприяють популяризації українського слова, вихованню творчої думки, умінню вільному колективному спілкуванню. 
 

Категорія: Новини нашої школи | Переглядів: 426 | Додав: Leonid