Головна » 2017 » Березень » 22 » Працюємо у новому форматі. Шляхи вдосконалення методичної роботи вчителів початкових класів
12:52
Працюємо у новому форматі. Шляхи вдосконалення методичної роботи вчителів початкових класів

Самотій О.Б.

21 березня 2017 року   згідно наказу Івано-Франківської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Івана Франка 16.03.2017  №01-05 у даній школі  було проведено навчально-методичний семінар

«Працюємо у новому форматі. Шляхи  вдосконалення методичної роботи вчителів початкових класів».  Його учасниками стали вчителі  початкових класів Івано-Франківського освітнього округу.

Семінар розпочався  з виступу   заступника  директора з навчально- виховної роботи Л.Онипко,яка  ознайомила присутніх  з програмою семінару.

Метою проведення заходу є :формування  яскравої творчої особистості  вчителя,піднесення  загальної і професійної культури педагогічних кадрів.

Завдання ,які були поставлені перед педагогами:

  • переосмислення ролі вчителя в освіті і суспільстві загалом,перехід від вчителя –носія інформації до вчителя-творця;
  • забезпечення  безперервного  розвитку педагога:постійне навчання,обмін досвідом та створення середовища зростання для кожного в команді;
  • вивчення і поширення  досвіду кращих учителів самої опорної школи та прикріплених до неї шкіл.

На семінарі були висвітлені корисні і актуальні питання.

 Про «Змішане навчання в початковій школі. Від теорії до практики» розповіли вчителі початкових класів Косач І.В.,Кульчицька О.Р.

«Змішане навчання»-не є універсальним інструментом,який  в один прекрасний момент  переверне усе навчання з ніг на голову,але це той інструмент,який допоможе нам подивитись на процес отримання  знань трішки іншими очима,змінить наше ставлення  до технологій,і найголовніше –дасть можливість  спробувати себе у новій ролі». Цікавою інформацією про проведення уроків  за технологією змішаного навчання поділилась вчителька хімії Окулова О.В.

Низка міжнародних досліджень показала, що фінська освіта є однією із найбільш ефективних у  світі. Система освіти Фінляндії  займає перше місце  за показником рівня знань,кількістю дітей,які люблять читати,друге місце у сфері природничих наук,п’яте- в галузі математики. У чому секрет? Відповідь на це запитання  дали вчителі початкових класів Сумарук Л.С.,Острокостова Л.В.,розкриваючи у своїх виступах «7 принципів фінської освіти» .

Використання інтерактивної дошки на уроці  значно збільшує ефективність навчання учнів у початковій школі. Досвідом  використання  інтерактивної дошки поділилась вчителька інформатики Тиховська О.А., а вчителі початкових класів-Гоч О.Й.,Занік Т.В.розкрили  потенціал використання інтерактивної дошки.

Сучасна школа має озброїти учнів не лише знаннями,вміннями  й навичками,а й методами творчої розумової і практичної діяльності. Саме це у своїй доповіді  «Сучасна  методика викладання  математики у початковій школі» висвітлила вчитель початкових класів Вельган Н.Д . Цікавою була презентація  «Дидактичні  ігри на уроках математики у 1 класі»-вчителя Кухар І.І., яка поділилась власним досвідом  використання дидактичних ігор на уроках,як важливого засобу успішного засвоєння учнями математичних  знань,умінь і навичок.

В рамках семінару  пройшла низка заходів.

Учасники семінару активно долучились до практичних та ситуативних  завдань, з використанням  інтерактивних технологій (робота  в групах, запитання кубика –Рубика, рольові ігри),запропонованих  вчителем  географії Завідією Н.Я

Підводячи  підсумки,заступник директора з навчально- виховного процесу Онипко Л.А. наголосила  про важливість даного семінару  і подякувала присутнім за  творчу співпрацю.

Всі учасники семінару  висловили позитивні враження .

«Не зупиняйся,Вчителю,не треба!  Іди вперед,бо в цьому суть життя. Ти робиш чистим і     безхмарне небо. Ти твориш віру в краще  майбуття!» (Д.Павличко)

 

Категорія: Опорна школа | Переглядів: 470 | Додав: Leonid