Головна » 2017 » Вересень » 29 » Професійний розвиток педагогів та їх філій
00:11
Професійний розвиток педагогів та їх філій

 

Роман Шиян: «Головне у грі – професійні спільноти, а саме навчання вчителів за участю лідерів із самої спільноти…»

28 вересня 2017 року на базі КЗ ЛОР «ЛОІППО» відбулося засідання «круглого столу» директорів опорних шкіл Львівщини – переможців проекту «Професійний розвиток педагогів та їх філій». Серед переможців – Жидачівська ЗОШ І – ІІІ ступенів №2, Рава – Руська ЗОШ І – ІІІ ступенів №1 Жовківського району, Сасівський НВК Золочівського району, Бібрська ЗОШ І – ІІІ ступенів Перемишлянського району, Рудківська ЗОШ І – ІІІ ступенів ім.Володимира Жеребного Самбірського району, Сколівська академічна гімназія при Національному університеті «Львівська політехніка», Сокальська ЗОШ І – ІІІ ступенів №4, Івано – Франківська ЗОШ І – ІІІ ступенів імені Івана Франка Яворівського району.

При зустрічі відбувся конструктивний діалог директорів шкіл та ініціаторів проекту – Романа Шияна, директора ЛОІППО, Ірини Сислюк, викладача кафедри освітньої політики ЛОІППО, Мирослави Товкало, завідуючої кафедри освітньої політики ЛОІППО. В ході розмови розглядалися питання організаційних аспектів навчання вчителів, структури навчання, і, що найголовніше, візії даного проекту.

З приводу останнього Мирослава Товкало зазначила: «З метою вирізнити опорні школи як осередки професійного розвитку вчителів у громаді на кафедрі освітньої політики зродилась ідея – провести курси підвищення кваліфікації вчителів власне на базі опорних шкіл. На базі школи буде підготовлено тренерський колектив, який навчатиме інших учителів.

Однак акцент у даному проекті ставитиметься не на предметному навчанні педагогів, а на тому, що є спільним для усіх учителів, незалежно від предмета, який вони викладають. Це спільне – формування компетентностей (громадянських, підприємницьких, екологічних), сталий розвиток, професійне вигорання, емоційний інтелект тощо… У проекті цікава горизонтальна співпраця – вчитель вчителеві на рівні школи…».

Обговоривши пропозиції усіх учасників зустрічі, було сплановано наступні кроки проведення курсів підвищення кваліфікації учителів на базі опорних шкіл:

  • І сесія (осінні канікули) – організаційний модуль та освітня політика – проводитиметься за участю викладачів ЛОІППО на базі опорних шкіл;
  • Виявлення лідерів серед учителів – курсантів в різних предметних галузях (листопад 2017) з метою обрання тренерів;
  • Січень 2018 – навчання тренерів, які отримають відповідні сертифікати;
  • ІІ сесія ( березень 2018) – професійний модуль – курсова підготовка вчителів за участю тренерів на базі опорних шкіл.

На думку організаторів проекту, такий вид курсування консолідує педагогічний колектив, зорганізує усю вчительську спільноту працювати над стратегічним планом розвитку школи, виокремить опорну школу як осередок професійного зростання учителів.

 

Категорія: Опорна школа | Переглядів: 235 | Додав: Leonid