Головна » 2017 » Січень » 30 » Психолого–педагогічний семінар
19:58
Психолого–педагогічний семінар

Ізбянська С.А.

Психологічний клімат –це стиль, емоційне забарвлення спілкування і взаємодії людей, яке впливає на їхню спільну діяльність; це переважний відносно стійкий емоційний настрій людей в колективі.

Учнівський колектив – могутній засіб формування особистості, але лише тоді, коли психологічний клімат в ньому позитивний, безконфліктний. Ось чому вивчення психологічного клімату є дуже важливим. Адже він впливає на виховання, гармонійний розвиток особистості учнів, психічне здоров’я, значною мірою зумовлює риси характеру окремих учнів та стосунки в колективі.

Оскільки психологічний клімат колективу складається з внутрішніх психічних станів кожного члену колективу, то важливо не пропустити, вчасно помітити зміни цього стану в окремих учнів.

Проблемою організації сприятливого психологічного середовища, формування здорового психологічного клімату доводиться найбільше займатися класному керівнику. Стати справжнім вчителем, духовним наставником своїх вихованців, чудовим класоводом чи класним керівником дуже нелегко. Діяльність учителя як організатора учнівського колективу багатогранна, коло обов’язків дуже широке, прикрощів і невдач набагато більше, ніж радощів і перемог.

Але водночас – це радість спілкування, це бажання бути потрібним кожному своєму учневі й досягнення маленьких чи великих перемог у навчанні та вихованні. Кожен намагається відшукати свої шляхи вирішення, здавалося б, одних і тих же завдань. І чим вища майстерність вчителя, тим результативнішим є процес навчання і виховання: менше конфліктів, більше доброти і взаєморозуміння у відносинах між педагогом та його учнями.

27.01.2017 року психологічною службою школи був проведений психолого – педагогічний семінар на тему: «Формування сприятливого психологічного клімату учнівського колективу».  Метою семінару було ознайомлення вчителів із впливом психологічного клімату на розвиток особистості учня та працездатність колективу.

З класними керівниками проводилась індивідуальна психодіагностика з метою дослідження психологічного клімату в учнівському колективі. Педагоги мали змогу переглянути відеоролик «Робота у згуртованому колективі»,  презентацію, а  також учасникам семінару була запропонована вправа «Створюємо сприятливий клімат», яка дала змогу накреслити шляхи формування здорового психологічного  клімату у класі. 

Завершальним етапом семінару стала релаксаційна вправа «Австралійський дощ» та перегляд відео «Робочий день вчителя очима дитини».

 

Категорія: Новини нашої школи | Переглядів: 304 | Додав: Leonid