Головна » 2018 » Березень » 30 » Публічні дебати від DESPRO на тему «Навіщо громадам об’єднуватися?»
20:10
Публічні дебати від DESPRO на тему «Навіщо громадам об’єднуватися?»

 

Навіщо громадам об’єднуватись ?

30 березня у м. Жовква Львівської області відбулися публічні дебати від DESPRO на тему «Навіщо громадам об’єднуватися?»

Мета дебатів – донести всебічну інформацію щодо суті реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, децентралізації владних повноважень, роз’яснити переваги реформи на прикладі діючих об’єднаних громад, надати відповіді на питання, які цікавлять громадськість та органи місцевого самоврядування.

Організатори заходу – Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO за підтримки Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та Жовківської міської ради.

У дебатах брали участь голови та депутати місцевих рад, представники педагогічних та медичних колективів Жовківського, Яворівського, Бродівського, Пустомитівського, Золочівського та інших районів Львівщини, а також представники інших регіонів України. Серед учасників заходу також були представники Львівської обласної державної адміністрації та Львівської обласної ради, Жовківської та Яворівської районних адміністрацій та рад, а також голови кількох об'єднаних громад Львівщини.

Дискусія торкалась питань розвитку громад в освітній, економічній сфері та сфері охорони здоров'я. У кожного присутнього у залі був спеціальний пульт з-за допомогою якого можна було віддати свій голос за прихильників чи противників об'єднання громад під час дискусії. Результати голосування відразу ж виводились на екрани.

У команді, яка презентувала переваги ОТГ перебували: директор з науки та розвитку Інституту громадянського суспільства Анатолій Ткачук; голова Омельницької об'єднаної сільської територіальної громади Полтавської області Олександра Шереметьєва; староста села Червона Діброва Глибоцької селищної об'єднаної територіальної громади Чернівецької області Володимир Чеботар.

Поміж тих, хто не погоджується на створення ОТГ за чинних нині правил, були: Жовківський міський голова Петро Вихопень; заступник голови Яворівської районної ради Володимир Мацелюх; голова Асоціації місцевих рад Жовківського район та адвокат Ігор Максимів. Модератором зустрічі була експертка з підтримки національної політики в швейцарсько-українському проекті підтримки децентралізації в Україні "Despro" Марина Бриль.

Основними тезами в підтримку децентралізації та об'єднання територіальних громад стали: 1. Реформа децентралізації в Україні – єдина реформа, яка має свою конституцію, мету та послідовність дій. 2. Маленькі села в Україні змушені виживати і тому об'єднання є для них необхідністю. 3. Об'єднання громад суттєво збільшує бюджети та сприяє активнішому розвитку міст.

Противник теперішньої реформи озвучувала наступне: 1. У разі створення ОТГ субвенції на розвиток йтимуть переважно в села, а міста в той час будуть деградувати. 2. Сільські ради, які не мають заправок та робочої сили, стануть бідними. 3. Одна з основних проблем полягає в ставленні держави до об'єднаних громад, оскільки вона скидає на них повноваження, які ОТГ не мають виконувати.

«В нашу реформу вірить увесь світ. Маємо повірити й ми. Зараз в Україні знову передвиборчі настрої. Популізм зашкалюватиме. Вам обіцятимуть золоті гори. Але усі ми маємо розуміти - за нас ніхто нічого не зробить. Отже усе в ваших руках», - резюмував Анатолій Ткачук.        

 

Категорія: Суспільство | Переглядів: 113 | Додав: Leonid