Головна » 2016 » Грудень » 26 » Різдвяно-новорічні свята без шкоди для природи! ЗБЕРЕЖИ ЯЛИНКУ!!!
13:10
Різдвяно-новорічні свята без шкоди для природи! ЗБЕРЕЖИ ЯЛИНКУ!!!

Завідія Н.Я.

У грудні проходить традиційна акція Всеукраїнської екологічної ліги «Збережи ялинку».Мета акції – схилити громадян України відмовитися від передноворічного винищення хвойних дерев та показати шкідливі наслідки передноворічного вирубування хвойних дерев. Акція спрямована не тільки на попередження незаконної рубки сосен та ялин, а й на формування громадської думки про «ялинкову» проблему шляхом пропаганди заміни живих дерев на композиції з гілля.

Створити відчуття свята, радісного очікування новорічного дива можна й без знищення дерев. Набагато цікавіше прикрашати соснові чи ялинові гілки, виготовляти традиційні українські «ялинки» – дідухи з колосків, калини, створювати новорічні композиції, які можуть стати гарним подарунком для рідних і друзів та прикрасять домівку, шкільну аудиторію чи робочий кабінет.

Традиційно цьогоріч ця акція , за сприяння адміністрації заповідника «Розточчя»,  у дружньому колі учнів та наукових співробітників проведена також. Діти разом із своїм педагогом, вчителем географії Завідією Н.Я. та працівниками заповідника виготовили та прикрасили хвойні новорічні композиції, якими згодом прикрасили власні домівки замість зрубаних у лісі дерев. 
На екологічному дійстві були присутні: Ентоні Пірс –волонтер «Корпусу миру» США, директор заповідника «Розточчя» Ярослав Семенович БОВТ, керівник екологічного гуртка «Юні друзі природи «Горбань Любов Ігорівна, науковий співробітник заповідника Хомин Ігор Гнатович, голова учнівського братства школи Олена Горона, заступник голови Анастасія Михалейко, учасники екологічного гуртка Аліна Крисова, Ірина Піцишин, Віталій Буза.
До слова: на стендах в залі, де проводилась екологічна акція діти та вчитель з подивом і захопленням побачили себе та своїх однокласників на фотографіях минулих років, виготовлених під час проведення подібних міроприємств. З веселим загадково-передноворічним настроєм ми виготовляли свої композиції.
Після завершення роботи діти привітали присутніх з прийдешніми святами і подарували працівникам заповідника одну з композицій та новорічні вироби виготовлені власноруч.

Далі акцію учні продовжили завітавши із виробами у селищну раду. Діти  звернулися до селищного голови Семеряка Івана Івановича, напередодні засідання сесії селищних депутатів , щодо пропагування збереження хвойних лісів під час різдвяно-новорічних свят серед населення селища. Учні подарували Івану Івановичу одну із композицій на знак прикладу ялинкової композиції до Різдва.

Дякуємо працівникам заповідника «Розточчя» за допомогу у постійному сприянні еколого-освітньої діяльності для школярів.

 

ЗБЕРЕЖІТЬ ЯЛИНКИ! ЗУСТРІЧАЙТЕ СВЯТА БЕЗ ШКОДИ ДЛЯ ПРИРОДИ!

 

Категорія: Завідія Наталія Ярославівна | Переглядів: 272 | Додав: Leonid