Головна » 2016 » Жовтень » 14 » Семінар-практикум з предмета «Захист Вітчизни»
10:20
Семінар-практикум з предмета «Захист Вітчизни»

Шаблінський І.М.

12 жовтня 2016 року на базі Івано-Франківської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Івана Франка   спільно з районним методичним  кабінетом  відділу освіти Яворівської РДА  було  проведено семінар-практикум для вчителів предмета «Захист Вітчизни» та заступників директорів з навчально-виховної роботи на тему: «Національно-патріотичне виховання особистості у навчальному закладі як стратегічне завдання школи: здобутки, пошуки та перспективи»

Подвигам Героїв Майдану ,АТО,  мужності й звитязі людей, які змінили нас усіх і віддали за це своє життя і продовжують боротися нині за єдину неподільну Україну та нашу свободу на східних кордонах держави, був присвячений виховний захід , який підготувала педагог-організатор школи Овчаренко М.І.. Хвилиною мовчання учасники семінару вшанували пам'ять загиблих Героїв Майдану , АТО.

Районний семінар розпочали методисти методичного кабінету   відділу освіти  Яворівської РДА Каліцінська Г.М. та Флис Б.В., які у своїх виступах наголосили на тому, що військово-патріотичне виховання — цілеспрямований, організований процес формування готовності юнаків старшого шкільного віку до строкової військової служби у Збройних Силах України. Його зміст визначається Конституцією, законами України, військовою Присягою та військовими Статутами. Головним результатом виховних зусиль має стати готовність молодої людини до військово-патріотичної діяльності як внутрішнього системного утворення, що передбачає п'ять основних компонентів: освітній, фізичний, психологічний, соціальний і духовний. Саме такі цілі та задачі покладені на вчителів предмету «Захист Вітчизни», на заступників директорів шкіл з навчально-виховної роботи. Дуже мало фахівців даної галузі залишилося в школах. Але ті вчителі, які зараз викладають цей предмет, намагаються передати дітям якомога більше знань та умінь.

Директор школи  Ліскевич-Карпа М.Р. розповіла про організацію військово-патріотичного виховання у школі, про основні напрямки роботи з військово-патріотичного виховання майбутніх захисників Вітчизни та про  нові перспективи роботи школи на майбутнє

Під час семінару вчителі предмету «Захист Вітчизни» Шаблінський І.М.та Завідія Н.Я. ознайомили присутніх з методикою викладання на уроках «Захист Вітчизни» та про участь школи в  обласних змаганнях дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Джура»(«Сокіл»).  Показали  елементи стройової підготовки з учнями 10-11-х класів ,які  використовуються при  проведенні гри «Джура»(«Сокіл»). Вчитель з основ медичних знань Завідія Н.Я показала здатності учнів грамотно і чітко діяти у надзвичайних ситуаціях, надавати першу медичну допомогу,  провела фрагменти занять  на тему: «Перша допомога при пораненнях», «Перев’язка поранених», «Перенесення потерпілого» і т.д.

У обговоренні уроку прийняли участь всі присутні, які у своїх виступах зазначили  майстерність вчителів предмета «Захист Вітчизни», стан підготовки учнів зі стройової підготовки, медико-санітарної підготовки , елементи яких використовуються при проведенні районних та обласних змагань з військово-патріотичної гри «Джура»(«Сокіл»).  На завершення семінару-практикуму були прийняті рекомендації та побажання присутніх педагогів на даному семінарі.

Методисти районного методичного кабінету відділу освіти Яворівської РДА Каліцінська Г.М. та Флис Б.В. щиро подякували адміністрації школи , педагогічному колективу, учасникам виховного заходу за теплий прийом, високу якість проведених заходів, привітали  вчителів предмета «Захист Вітчизни» з Днем  захисника Вітчизни .    

 

Категорія: Виховна робота | Переглядів: 841 | Додав: Leonid