Головна » 2016 » Вересень » 6 » Щоб у кожному серці Україна жила
16:31
Щоб у кожному серці Україна жила

Завідія Н. Я.

Традиційно 1 вересня в нашій школі відбулася урочита лінійка і пролунав перший дзвінок, що закликав усіх на урок, присвячений Дню знань.

Учні 11-Б класу підготували інтегрований урок-диспут на тему:”Щоб у кожному серці Україна жила”.

На уроці були присутні батьки, а також запрошені гості : Крилошанська О.В.- виконуюча обв`язки голови селищної ради смт.Івано-Франкове; Дадак Т.В., ІльчишинР.Р. - учасники АТО;            о. Михайло, Тиховський Л.Л. та директор школи Марія Ліскевич-Карпа.

Урок розпочали з молитви. Потім учасники розділилися на 3 групи: географи, історики та політологи. У ролі експертів виступали батьки та гості, присутні на уроці. Зі вступним словом до усіх звернулася класний керівник 11-Б класу Волошин Н.М., яка оголосила тему уроку, зачитала епіграф і розповіла про правила проведення диспуту. Крім того, Наталя Миколаївна наголосила на тому, що одинадцятикласники народилися і виросли у незалежній Україні і запитала, що для них означає незалежність. Відповіді були різні: жити у вільній країні, говорити рідною мовою,мати свою точку зору.

Зі своєю довідкою першими взяли слово команда географів (Рябошапка В., Городна О., Фолюш О., Рибак І.), які розповіли про географічне розташування України, населення, клімат. Під час  дискусії прозвучали питання про екологічні та міграційні проблеми в країні. Коли мова зайшла про традиції і звичаї українського народу, до розмови приєдналася група істориків (Наконечна М., Глова Н., Микитин С., Онишко І.), які зробили екскурс в минуле нашої держави, згадали часи Київської-Русі та козацтва, часи, коли Україна потерпала під гнітом Польщі, Австро-Угорщини та , зрештою, Російської імперії.

Доповнив істориків Тиховський Л.Л., який розповів про створення УПА і Марія Ліскевич-Карпа, яка згадала про зародження державності в нашій країні. Коли мова зайшла про новітню історію України, і події, що відбуваються зараз на сході, учасники АТО Дадак Т.В., Ільчишин Р.Р. влучно і грунтовно відповіли на питання, розповіли, що зараз відбувається на фронті і як багато залежить від кожного з нас. Дадак Т.В. розказав, як потрібно виховувати патріотів, наочно показав на карті, якими б мали  бути кордони України.

 Від батьків слово взяв Параняк І.М. який пояснив чому ворог напав саме на Донбас, чому з`явилася ДНР і ЛНР.

Прийшла черга вислухати і політологів. Хлопці ( Діжак О., Параняк В., Кунтий Т., Литвиненко Н., Солук М.) подали довідку про політичну ситуацію в країні, про обіцянки депутатів і про те, що з часів Майдану нічого не змінилося. Крилошанська О.В. похвалила дітей за сміливі думки і запевнила, що патріоти є і будуть, якщо проводяться такі заходи.

 В кінці уроку кожен учень загадав бажання, а всі разом висловили спільну мрію: “Ми всі хочемо миру!”. Потім учасники і гості зробили загальну світлину на подвір`ї школи, і в небо полетіли синьо-жовті кульки.

 

Категорія: Завідія Наталія Ярославівна | Переглядів: 318 | Додав: Leonid