Головна » 2017 » Листопад » 1 » Щоб з джерела воду пити, його треба берегти!
09:19
Щоб з джерела воду пити, його треба берегти!

 

З метою розширення природоохоронної діяльності, спрямованої на збереження і поліпшення стану джерел, річок та водойм України, раціонального використання водних ресурсів, підвищення екологічної і правової обізнаності дітей шкільного віку щодо охорони і оздоровлення водних об’єктів учні нашої школи щорічно беруть участь у екологічно-виховній акціі «До чистих джерел». Цьогоріч учні 9-Б класу Прийма Олег,  Пельц Наталія, Башко Назар, Пирожик Олег, Козачук Богдан, Василина Павло, Валько Маркіян, класний керівник Завідія Н.Я. та наукові співробітники заповідника «Розточчя» спільними зусиллями врятували від щорічного намулу, який утворюється після спускання води із Янівського ставу внаслідок різкого підняття рівня води у річці Верещиця одне із джерел, яке живить своєю чистою підземною водою річку Верещиця і знаходиться на території заповідника.

Здоров’я і повноводність річки завжди залежали від тих джерел, що були розташовані вздовж усього русла. Наші пращури знали це і щороку або за потреби чистили витоки джерел у своєму населеному пункті від намулу. З давніх-давен на просторах України існували джерела-криниці, які відігравали важливу роль в житті нашого народу. Біля них зупинялись мандрівники й тамували спрагу кришталевою водою, відпочивали в їх прохолоді. Багато з джерел мають свою дивовижну історію, яка зберігається у пам’яті народу.

А ще досить часто з маленьких дзвінких джерел беруть витоками великі річки, стрімкі потічки; інколи вони є і основною артерією екосистеми та служать для наповнення водою ставків. Саме від чистоти і повноти річок залежить якість життя і здоров’я людей, ведення ними сільського господарства, тваринництва. Тому особливо актуально та гостро впродовж останніх спекотних років в нашій країні постає питання раціонального водокористування, що передбачає виконання спеціальних заходів з відродження і охорони водних джерел.

«Вода! …У тебе немає ні смаку, ні кольору, ні запаху, тебе неможливо описати, тобою наснажуються, не знаючи , що ти таке! Не можна сказати, що ти необхідна для життя: ти- саме життя. Ти наповнюєш нас радістю, яку не поясниш нашими почуттями. З тобою повертаються до нас сили, з якими ми вже розпрощалися. По твоїй милості в нас знову починають вирувати високі джерела нашого серця. Ти – саме велике багатство на світі… Так писав у своїй книзі « Земля людей» відомий французький пілот і письменник Антуано де Сент-Екзюпері, літак якого потерпів аварію в пустелі Сахарі.

А також працівники заповідника "Розточчя"  і керівник гуртка  Горбань Любов Ігорівна провели екологічний урок "Осінні міграції птахів", на якому розповіли про результати орнітологічних спостережень та наукову цінність дослідження міграцій птахів, заохотивши дітей вести спостереження за відльотом журавлів. Юні спостережники заповнили анкети Українського орнітологічного товариства.

Тож закликаємо усіх бережно ставитися до водних джерел, ощадливо використовувати воду для побутових потреб і при можливості приєднуйтесь до Західноукраїнського орнітологічного товариства та ведіть спостереження за сезонними міграціями птахів:

  http://zuotov.blogspot.com/,

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdSSXQODCfubsUWkrhIJmLFot-at560ZtCEaqSjmtosVXDfIg/viewform.

                Учні 9-Б класу.

 

                                                                        

Категорія: Виховна робота | Переглядів: 202 | Додав: Leonid