Головна » 2018 » Квітень » 27 » Школа під голубим небом
12:25
Школа під голубим небом

 

…«Підемо, діти, в школу… -  Діти з подивом подивилися на мене. – Так,  ми йдемо в школу. Наша школа буде під блакитним небом, на зеленій травичці, під гіллястою грушею, на винограднику, на зеленому лузі. Знімемо ось тут черевички і підемо босоніж, як ви звикли ходити раніше»  …

Школа мислення, школа під блакитним небом, школа радості В. Сухомлинського стала відомою у всьому світі, а його методика виховання серцем – дороговказ для педагогіки майбутніх поколінь.

 В. О. Сухомлинський любив повторювати: "Тут, у природі, вічне джерело дитячого розуму" (т.З, с.18). Він вважав дуже важливим, щоб перші істини діти отримували з оточуючого світу, щоб дитину через світ природи вводили в світ суспільних відносин формуючи громадянську компетентність.

 "Школа під голубим небом", або, як її ще називали, "Школа радості" — справжнє талановите відкриття Сухомлинського. У ній уроки проходять на природі. Ідея такої школи зустрічалась ще у Ж.-Ж. Руссо, але Василь Олександрович розвинув, поглибив і переосмислив її. У його працях вона набула цілеспрямованого універсального характеру, вид цілісної педагогічної доктрини. "Школі радості" педагог приділяв багато уваги у своїй кращій книзі "Серце віддаю дітям",

Саме тому  вчитель нашої школи Завідія Н.Я. та учні 9- Б , 7-Б, 7-В та 8-А класів активно взялися реалізовувати погляди В.Сухомлинського і створили у нашій школі клас під голубим небом для того, щоб зробити освіту більш інтерактивною, дати можливість вчителям використовувати природній простір у навчанні не тільки для  дисциплін про навколишнє середовище, а й інших. Цей клас можна використовувати як у шкільному, так і позакласному навчанні.

Завдяки науковим співробітникам заповідника Розточчя , а саме, Хомину Ігору Гнатовичу мали змогу розпочати озеленення нашого літнього класу.

Літній клас на даному етапі знаходиться в процесі розбудови. Тому учні школи просять долучитися активне населення селища з порадами та допомогою щодо оснащення класу стендами, дошкою, озелененням. Будемо раді будь-якій пораді та допомозі.

Хочемо висловити подяку голові постійної комісії з питань освіти, охорони здоров’я , культури молоді і спорту, соціального захисту перестарілих та у справах ветеранів Крілю Тарасу Богдановичу за ініціативу зрізати старі аварійні дерева на території школи. Також подяку висловлюємо Гноту Василю Чеславовичу за порізку.

Категорія: Завідія Наталія Ярославівна | Переглядів: 168 | Додав: Leonid