Головна » 2017 » Серпень » 26 » Стартував 1-ий модуль Академії Директорів
08:44
Стартував 1-ий модуль Академії Директорів

 

25 серпня 2017-го року стартував 1 модуль Академії Директорів, організований Департаментом освіти та науки ЛОДА й Центром соціальних інновацій.

80 директорів загальноосвітніх шкіл Львівщини (Яворівщину представляли Кулагіна Л.М., директор Новояворівської ЗОШ І – ІІІ ступенів №1, Ліскевич – Карпа М.Р., директор Івано – Франківської ЗОШ І – ІІІ ступенів імені Івана Франка, Ходонович Н., заступник директора з навчально – виховної роботи Яворівської ЗОШ №3 імені Тараса Шевченка) зібралися, щоб разом навчатися «будувати нову школу».

«Реформа освіти залежить від кожного з нас. Лише так ми створимо комфортну школу як для учнів, так і для вчителів…», - такими словами розпочала зустріч очільниця Департаменту освіти та науки ЛОДА Любомира Мандзій.

Надалі з учасниками Академії спілкувався заступник міністра освіти та науки України Павло Хобзей.

«… Функції завгоспа, які виконує сьогодні директор школи, в майбутньому зникнуть. Директор буде справжнім менеджером, який писатиме філософію своєї школи. Таких менеджерів освіти готуватиме Академія Директорів…

На жаль, сучасна українська школа все ще залишається «школою виживання». Ми повинні готувати дітей до викликів, які ставить наш час, а саме:

  • не боятись змін;

  • займатися самоосвітою;

  • критично мислити;

  • мати відчуття власної гідності…

… Слід пам’ятати, що реформа освіти – це зміна парадигми, зміна підходів. В центрі – Людина з її гідністю. Так, візія, картинка – хороша. Але її треба зробити. Директор повинен вірити в це й вести за собою інших. Лише так красива візія стане реальністю…».

Розмову продовжив голова і співзасновник «Центр UA» Олег Рибачук. Говорили про школу, яку «збудуємо разом».

«… Якими б ідеальними не були інституції, завжди варто починати з себе. Школа – це перше місце, де молоді свідомі люди починають обговорювати спільне благо, цінності, щось вище за індивідуальні потреби….

Дивна наша національна риса – ми розуміємо важливість вибору хорошого першого вчителя (батьки іноді обходять по декілька шкіл, «перебираючи вчителями»), однак абсолютно не розуміємо важливості вибору президента та перших державних політиків!

… Слово «реформа» у більшості українців викликають посмішку, скепсис, злість або агресію. ЧОМУ? Більшість не хоче брати на себе індивідуальну відповідальність. А реформа – це персональна титанічна праця кожного».

Надалі учасники Академії працювали у форматі дискусій за технікою «відкритий простір», обговорюючи питання освітніх інновацій в управлінні школою.

У контексті питань, які розглядались на модулі, на думку спадають слова Кена Робінсона, експерта з питань освіти: «Великі системи потребують великих лідерів. Учнів надихають на підкорення нових висот натхненні вчителі, а школу на нові звершення – директор – візіонер, тоді як шкільні системи мусять повірити в тих, хто керує ними та впливає на них…».

 

Категорія: Середня освіта | Переглядів: 415 | Додав: Leonid