Головна » 2017 » Листопад » 14 » Стилі виховання у сім'ї
08:18
Стилі виховання у сім'ї

 

Потрібно знати дитину, знати її силу і слабкості,
розуміти її думки, переживання, бережно доторкнутися до її серця…
В. О. Сухомлинський

Сім'я - це первинний осередок виховання.  Дуже багато в майбутньому дитини залежить від неї. Те, який стиль виховання зволіють дорослі по відношенню до малюка, визначить його подальше життя. Важливо усвідомлювати доречність тих чи інших вимог, покарань і заохочень. Потрібно знати плюси і мінуси застосовуваних у вихованні стилів. Це допоможе вибудувати найбільш сприятливі взаємини з дитиною. 

Сім’я є і залишається природним середовищем для фізичного, психічного, соціального і духовного розвитку дитини, її матеріального забезпечення і несе відповідальність за створення належних умов для цього. Дорослі відіграють провідну роль у розвитку особистості дитини, навчають дитину правил поведінки, які організовують її у повсякденних справах.

У кожній сім’ї між дитиною і батьками складаються особливі стосунки. Від характеру сімейного спілкування залежить формування деяких властивостей дитини та її поведінки. Батьки використовують методи і засоби виховання, які допомагають привнести у свідомість дитини певну систему норм і правил, долучають її до моральних цінностей. Стиль сімейного виховання у психології прийнято визначати як своєрідне поєднання батьками соці­аль­них вимог (очікувань) і контролюючих санкцій у своїх ставленнях до дитини.

На вибір стилю родинного виховання впливають:

  • типи темпераментів батьків, їх сумісність;
  • традиції сімей, в яких виховувались самі батьки;
  • науково – педагогічна література, яку читають батьки;рівень освіти батьків.

 Стилі виховання в сім’ї традиційно поділяються на  авторитарний, ліберальний, демократичний та гіперопіку.  Кожен із цих стилів по-своєму впливає на психічний розвиток дитини.

10.11.17  актуальність даної проблеми наштовхнула класного керівника Самотій О. Б.  та психологічну  службою школи на проведення батьківських  зборів на тему:  «Стилі виховання у сім'ї та їх вплив на психічний розвиток дитини».  Присутнім  було запропоновано відвідати «Галявину виховання»  на якій вони ознайомились з основними стилями виховання у сім'ї   та наслідками їхнього впливу на формування особистості.

З батьками проводилась експрес – діагностика, яка дала змогу дослідити ступінь взаємовідносин у родині. Батьки отримали рекомендації щодо успішного виховання своїх дітей та переглянули   відеоролики по даній тематиці.

 

Категорія: Навчальна робота | Переглядів: 146 | Додав: Leonid