Головна » 2016 » Вересень » 2 » Святкування Франкових уродин.
06:56
Святкування Франкових уродин.

Волошин Н. М.

27 серпня 2016 року в селищі відбулося святкування 160-річчя від дня народження великого сина українського народу, поета, письменника, філософа Івана Яковича Франка. Вчителі та учні школи за доброю традицією долучилися до проведення свята. Усім запам’ятався  виступ колишнього директора школи, а сьогодні активного громадського діяча Тиховського Лева Леоновича, який розповів про нелегкий життєвий і творчий шлях митця. Феноменальна пам’ять дозволила Леву Леоновичу прочитати багато уривків з творів поета  із невмирущого «Мойсея», а також «Вічний революціонер», «Декадент», «Сідоглавому».

Також під час свята з доповіддю «Таємниця Франкової величі» виступила вчитель української мови та літератури Волошин Н.М., яка наголосила на тому, що попри понадстолітню історію франкознавства загадка величності автора «Каменярів», «Кавказу» «Мойсея» і досі залишається нерозгаданою. Іван Франко – не просто талановитий літератор, розважливий критик та гострий публіцист. Це рідкісний у світовому контексті і унікальний в українській історії приклад  універсального генія – всебічно обдарованої й гармонійно розвинутої творчої особистості, що реалізувала власний потенціал не в одній, а одразу в багатьох галузях  культури.

Святкування Франкових уродин  продовжиться в школі. У вересні методичне об’єднання вчителів української мови та літератури планує провести заходи із вшанування пам’яті великого генія, адже пізнавати Франка для нас, українців, означає пізнавати себе, своє минуле і своє майбутнє. За власною поетичною формулою Франко – «пролог, не епілог». Це не лише славна минувщина України, а її жива сучасність та шлях у гідну будучність. Його колосальна спадщина – не архів і не музей, а відкритий простір інтелектуального пошуку та національного самоствердження у «народів вольних колі».

 

Категорія: Новини нашої школи | Переглядів: 292 | Додав: Leonid