Головна » 2018 » Квітень » 8 » Тренінг на тему: «Арт-терапія. Казкотерапія»
21:44
Тренінг на тему: «Арт-терапія. Казкотерапія»

 

4 квітня 2018року  в опорному закладі «Івано-Франківська ЗОШ  І-ІІІ ступенів імені Івана Франка» вчитель початкових класів Кульчицька О. Р. провела тренінг, на якому колеги ознайомилися із видами арт-терапії й виконали  ряд арт-терапевтичних вправ.

 

Заповітне бажання кожного батька, кожної матері, щоб дітям хотілося добре вчитися. Чим же пробудити це хотіння? А це бажання можна пробудити в дитячому серці лише тоді , коли дитина вже пережила, зазнала радощів творення добра для людей, - зміцнивши в її серці чутливість до навколишнього світу, виховавши здатність пізнати душевний світ.
Власне, арт-терапія – «лікування мистецтвом» є ефективним засобом, що допомагає учню усвідомити свій внутрішній стан шляхом створення ним візуального образу, метафор, символів. Дає можливість виразити себе «іншими голосами» : рухами, кольором, формою, пластикою, глиною, мелодією…

 

«Маленьким ключем можна відкрити велику скриню.»
Кожен дорослий замислюється над тим, як виростити і виховати дитину щасливою, здоровою. Що потрібно для того, щоб школяр зміг самостійно впоратися з багатьма  життєвими перешкодами, цінував дружбу, мав уявлення про честі та вірності, навчився робити певні висновки?
 

Як можна з'єднати слово з ділом, але при цьому не набридаючи дитині своїми постійними вказівками, настановами?

Саме з допомогою казок діти набувають необхідних знань і навичок, вчаться переборювати складні ситуації, використовуючи героїв творів , як модель для наслідування. Діти люблять казки і не терплять нотацій, отже, за допомогою казки можна впливати на поведінку дитини, не викликаючи сильного спротиву з її сторони.

Більше того, мовою казки можна розпочати розмову про щось досить складне і незрозуміле для сприйняття дитини , а також допомогти дитині в символічній формі виразити і відрегулювати важкі почуття, особливо, якщо вона сама бере участь у придумуванні та інсценізації казки. 

 

 

Казкотерапія передбачає не тільки читання казок, а їх придумування, програвання (інсценізація), переписування, малювання, ліплення, виготовлення декорацій і ляльок (театралізація), а головне – отримання величезного задоволення від спільного творчого процесу дітей, вчителів, батьків.  

«Казка – жива мудрість народу, яку треба пізнати.»
Вправи із арт-терапії – це «місток» до душі дитини. Тільки треба вміло і вдало  їх застосувати. 
 

«Головне - не прогавити прекрасне.»  

 

Категорія: Опорна школа | Переглядів: 290 | Додав: Leonid