Головна » 2017 » Листопад » 9 » Тустань
01:11
Тустань

 

Відпочинок у Карпатах – це один з  найкращих , що можна придумати в Україні. Навколо неймовірні пейзажі,  повітря, яким ми дихаємо – справжнє гірське і чисте; всюди на поверхню б’ють чисті джерела з прохолодною водою; приємний шум біля річок, водоспад.   Учні 6-Б та 6-В класів, класні керівники Борис З.С. та Кучма С.С. та гуртківці «Мистецтво живого слова» керівник гуртка Пиріг Л.М. продовжили флешмоб «Активний відпочинок. Корисні звички».

День починався дощем, а приїхавши в гори вразило теплим осіннім подихом. Учні відвідали наскельне місто-фортецю Тустань, яке знаходиться біля села Урич Сколівського району. Висоти цієї місцевості становлять від 500 до 900 м над рівнем моря. Фортеця була побудована на скелях, які зараз височіють на цій місцевості. Ці скелі є визначною пам’яткою природи та археології національного значення. Саме тут знайдені рештки стін та будівельних конструкцій, які є залишками колишньої давньоруської фортеці. У скелях вирубані гроти, підземні ходи, колодязі, будівельники, споруджуючи неприступну дерев’яну фортецю на скелях, довбали в кам’яних скелях пази для закріплення дерев’яних конструкцій. Звичайно колишнього дерева давно немає, а сліди в камені збереглися.

Переступивши р. Опір, проїхавши вверх по дорозі вздовж р. Кам’янка школярі побачили сам найвідоміший водоспад Львівської області — Кам'янецький водоспад. Назва цього красеня походить від гірської річки Кам'янка. Розташувався Кам'янецький водоспад посеред лісистих схилів на території Національного природного парку «Сколівські Бескиди». Перепад висот падіння води у ньому сягає 6 м. Водоспад Кам'янка складається із одного каскаду, який скельним виступом ділиться на два потоки.

Справжнім природним чудом є долина річки Кам'янка. В її околицях можна милуватись цілою низкою природних об'єктів, а саме: водоспади, печери, скелі, мінеральні джерела тощо.

Трохи вище водоспаду, по крутій кам’яній дорозі побачили Журавлине озеро, або як його ще називають — Мертве озеро. Це озеро насичене великою кількістю сірководню та є унікальним. Краєвиди озера також по своєму красиві, адже довкола ростуть рідкісні рослини та ялинковий ліс, а з самого озера витікає потічок, який впадає в річку Кам'янку.

 

Категорія: Виховна робота | Переглядів: 167 | Додав: Leonid