Головна » 2016 » Грудень » 15 » «Украдене щастя» - найвизначніший сценічний твір І.Франка
14:20
«Украдене щастя» - найвизначніший сценічний твір І.Франка

Тлуста О.П.

Чи то геній Івана Франка та магія його творчості, чи чудесна гра акторів та змістовно продумані декорації, чи музичне оформлення та прониклива пісня «Ой, верше мій, верше». А ще переповнена глядацька зала і оплески-овації по закінченні вистави – це той випадок, коли тебе щось тримає і довго не залишає після того, як полишив стіни театру…

В ювілейний рік Каменяра театр ім. М.Заньковецької подарував своїм глядачам п’єсу  Івана Франка «Украдене щастя».

1 грудня учні 10-Б класу мали можливість переглянути цю найпопулярнішу виставу української класики.

До відома, що це вже шосте прочитання «Украденого щастя» заньківчанами. Попередні постановки здійснювалися у 1922, 1923, 1940, 1976 роках. Саме зірковий склад 70-років (народні артисти Федір Стригун (Михайло), Богдан Ступка (Микола), Таїсія Литвиненко (Анна) був чи не найрезонанснішим.

Нині Федір Стригун і Таїсія Литвиненко виступили як режисери.

Переповідати сюжет усім відомого твору не варто, адже тема вічна – кохання. Кожний герой захищає своє право на щастя. Нова історія Анни – сміливої, провокативної, Михайла – фатального, але виваженого, Миколи – готового на все, експресивного – ці образи захоплено сприймаються глядачем і тримають у постійній напрузі. Кожна драматична сцена проймає до глибини душі.

Здавалося б, що історія любовного трикутника не нова в літературі. Що ж у ній такого особливого?

Це актуальність звучання п’єси Франка та інший кут зору на події, сюжет, почуття, емоційне навантаження.

Справді, справедливішим від журі виявився час: драма «Украдене щастя» – і сьогодні одна з найкращих п’єс у світовому репертуарі.

18 березня 1891 року Крайовий відділ Львівського сейму оголосив закритий конкурс на кращу драму. Іван Франко послав на конкурс свою п’єсу «Шандар». Пісня про шандаря згодом лягла в основу драми «Украдене щастя». На жаль, митцеві присудили лише третє місце.

Захоплення, неспокій, роздуми, бажання пригальмувати швидкий біг, обов’язково поділитися з ким-небудь враженнями від п’єси або залишитися з нею наодинці – ось такі почуття охоплюють глядачів.

 

Категорія: Новини нашої школи | Переглядів: 313 | Додав: Leonid