Головна » 2017 » Січень » 26 » Уроки англійської мови: працюємо в партнерстві…
18:24
Уроки англійської мови: працюємо в партнерстві…

Марія Ліскевич-Карпа

Другий семестр 2016 – 2017 навчального року для вчителів англійської мови розпочався із співпраці (спільного викладання) з волонтером – представником Корпусу Миру в Україні - Ентоні Пірсом.

   Що таке спільне викладання?

Спільне викладання - це коли два вчителі проводять урок. Вони однаково зосереджені на учнях та цілях уроку, яких прагнуть досягати, працюючи разом та роблячи урок ефективним і продуктивним. Волонтер Корпусу Миру і вчитель-партнер однаковою мірою активно залучені до процесу планування та викладання уроку. Вони розподіляють між собою підготовку кожного завдання та поперемінно викладають протягом уроку.. Спільне викладання - це процес, що вимагає повної віддачі від кожного з учителів, а також взаємної поваги та довіри. Спільне викладання - це постійне спілкування між двома вчителями, так само, як і спілкування між учнями та вчителями, протягом всього уроку.

Успішні та ефективні взаємні відносини у спільному викладанні принесуть значну користь усім учасникам навчально – виховного процесу, в першу чергу, учням.

Є чотири безперечні переваги для учнів.

По-перше, вони на власні очі зможуть побачити цінність спільної праці, партнерства та взаємної участі в процесі. Для багатьох учнів - це ідеї, про які, вони, можливо, чули на уроках, але, все ж таки, для них вони є поняттями досить абстрактними. Коли волонтер Корпусу Миру і вчитель-партнер працюють разом - це є очевидним підтвердженням ефективності цих ідей і учні розуміють, що вони справді працюють.

По-друге, інтерес учнів до уроків буде більшим, оскільки уроки, які будуть проводитись двома вчителями, проходитимуть інтенсивніше. Буде менше часу для нудьги, так як учні швидше переходитимуть від одного завдання до іншого, що, в свою чергу, приведе до зменшення проблем з дисципліною, які зазвичай виникають, якщо учні байдужі до уроку.

По-третє, способи засвоєння нових знань у різних учнів - різні, так само, як і різняться стилі викладання українських вчителів і волонтерів. В класі, де викладання проводиться спільно, всі учні підпадають під вплив двох навчальних методів на одному уроці. Якщо один вчитель зазвичай презентує інформацію усно, то для учня, який краще сприймає новий матеріал на слух, цей метод викладання буде дієвим. Спільне викладання дозволяє задовольнити потреби різних учнів. Зрештою, всі класи мають різні рівні учнівської активності, знань та розуміння і ці багаторівневі класи можуть опанувати матеріал значно ефективніше, працюючи з двома вчителями за моделлю спільного викладання.

До того ж, спільне викладання спонукає до творчості, нових знань та появі тих, хто прагне отримати ці знання завдяки такому унікальному шансу. Зрештою, будь-які нові вправи, навчальні методи та навички, використані на уроці, надовго залишаться з арсеналі вчителів після закінчення волонтером своєї служби, що є чудовим, сталим ресурсом.

 

Категорія: Директор школи Марія Ліскевич-Карпа | Переглядів: 468 | Додав: Leonid