Головна » 2016 » Вересень » 18 » «Усі зміни залишаться на папері, якщо вчитель не перейметься ними» (зустріч з Міністром освіти і науки України)
04:29
«Усі зміни залишаться на папері, якщо вчитель не перейметься ними» (зустріч з Міністром освіти і науки України)

Марія Ліскевич-Карпа

 

У суботу, 17 вересня, відбулася зустріч Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич з освітянами Львівщини. На зустріч з п.Лілією прибула й делегація освітян Яворівщини.

Пані Міністр говорила про  Концепцію нової української школи та чому й як потрібно змінювати шкільну освіту в Україні, наголошуючи на зміні змісту освіти, а не на зміні «косметологічних підходів».

Зі слів Лілії Михайлівни , 12-річна школа стартує з 2018 – 2019 навчального року. Сьогодні зміни розпочалися з початкової ланки. Зміни покликані забезпечити більшу логічність навчального процесу та надати більшої свободи вчителю, а також дати дитині розкритися та максимально розвинути її індивідуальність. Розвантаження навчальних програм для початкової школи – це спільний проект Міністерства освіти і науки України та відкритої онлайн-платформи Ed-Era.com за підтримки Міжнародного фонду "Відродження". Пропозиції щодо зміни програм вносили вчителі, експерти, активісти та батьки.

Лілія Михайлівна підкреслила, що «учитель – найголовніша опора для команди реформаторів для успішного здійснення реформ. Учителеві потрібно зрозуміти філософську концепцію нової школи, пройнятися думкою, серцем й розумом й лише тоді нести до дитини».

Пані Міністр торкнулася питання соціального статусу вчителя.

«Усе суспільство повинно «кусати спини» народних депутатів, змушуючи їх підняти соціальний статус вчителя для того, щоб у вчителя була мотивація для повної самовіддачі дітям та ідеям нової української школи».

«Ми, як вчителі, повинні довести нашу цінність суспільству і тоді громада буде відстоювати інтереси вчительства. У цьому нашими першими партнерами є батьки».

На зустрічі був присутній освітянський бомонд Львівщини, серед якого – Мирослава Товкало (завідувач кафедри освітньої політики ЛОІППО, кандидат філологічних наук, доцент), Роман Шиян (директор ЛОІППО, кандидат біологічних наук), Олександр Козловський (керівник Української федерації Айкідо Йосінкан, співголова Східноєвропейської федерації Айкідо Йосінкан, віце-президент Національної Ради Айкідо України, директор першої в Україні школи східних мов та бойових мистецтв у м.Львові), Мар’ян Калин (заступник голови обласної організації профспілки, досвідчений юрист) та багато інших цікавих непересічних особистостей.


 

 

Категорія: Директор школи Марія Ліскевич-Карпа | Переглядів: 851 | Додав: Leonid