Головна » 2017 » Жовтень » 12 » В пошуках істини
12:47
В пошуках істини

 

Нам відомо з історії рідного краю чимало сумних та навіть трагічних подій. Одна із яких – це примусове переселення етнічних українців з території Польщі, так звана операція «Вісла», яка відбулася з 28 квітня по 29 липня 1947 року.

З метою поглиблення знань з історії України, відновлення правдивих сторінок, зокрема, стосовно операції «Вісла» у 9-А класі був проведений урок-конференція на тему «В пошуках істини». Старшокласники опрацьовували довідкову літературу і зібрали досить інформації про дану трагічну подію. Вчитель історії Підляська З. Б. підібрала відеоматеріали, які демонструвались у кабінеті інформатики №1.

Учні зрозуміли, що головною метою депортації була ліквідація відділів УПА. За найменшу підозру у сприянні членам УПА українців (інтелігенцію, селян, священників) ув’язнювали у концтаборах, розстрілювали, спалювали та руйнували житло. Особливо вразливою була «мова чисел» даної операції.

Керівники гуртків «Екологічне краєзнавство» (Тиховська Д. І., Плесак С. М.) та «Юні екскурсоводи» (Тиховська О. А.) КЗ ЛОР ЛОЦКЕТУМ запросили Луньо Марту та Степаняк Юстину з 9-А класу (колишніх гуртківців) на заняття даних гуртків, щоб вони донесли основні моменти цієї історичної події і учням 5-их класів.

Отримана інформація надихнула школярів до наступного етапу – створення тематичної стін-газети та малюнків-листівок. Ці матеріали будуть подані на участь у творчому конкурсі в КЗ ЛОР ЛОЦКЕТУМ, приуроченому 70-ій річниці операції «Вісла».

Дуже раді були гуртківці показати свої роботи Ільчишину Роману – учаснику АТО, який завітав до школи на зустріч з учнями. Велика похвала а адресу дітей ще більше надихнула гуртківців до вивчення історії рідного краю.

Тиховська Д. І.

 

Категорія: Новини нашої школи | Переглядів: 225 | Додав: Leonid