Головна » 2016 » Серпень » 30 » Веломарафон стежкою Івана Франка
18:18
Веломарафон стежкою Івана Франка

Тиховська Д. І.

«Шукай самого себе і вір у свої сили».

Цю заповідь І. Франка із «Мойсея» виконали гурківці КЗ ЛОР ЛОЦКЕТУМ з гурків «Екологічне краєзнавство» ( під керівництвом Тиховської Д. І. та Плесак С. М.) та «Юні екскурсоводи» ( під керівництвом Тиховської Олени Анатоліївни).

А випробування полягало у наступному: під спекотним сонцем здійснити веломарафон на «Стежку І. Франка» (с. Лелехівка),  приготувати страви, ігри, розваги, конкурси.

У день 160-літнього ювілею Великого Каменяра усіх згуртувало прагнення  згадати про нього на теренах розточанської природи, красою якої він любив милуватися.

На «Стежці Івана Франка» гуртківців зустріли співробітники Яворівського НПП – Лазурко Марія та Геців Олена. Вони підготували цікаву розповідь про життя поета.

Пізніше були малюнки крейдою, поїздка до Чорних озер, велозмагання, активні ігри, печена картопля і … дорога додому.

 

… Гей же в дорогу,

В ясную путь,

Скинути з серця тривогу,

Вольним повітрям дихнуть!

 

До слова, Іван Франко умів працювати й умів відпочивати. Саме його вважають засновником туристичного руху в Галичині.

Іван Франко був першим професійним туристом, який не лише сам багато мандрував, а й організовував піші мандрівки Галичиною і Карпатами. У 1884 році він організував першу українську студентську пішу мандрівку.

А один із віршів, який Франко написав з цієї нагоди, став спортивним гімном Галичини. Його сини також активно займалися спортом, зокрема футболом і великим тенісом, про який тоді ще у Львові мало знали.

Але найсправжнісінькою пристрастю Івана Франка була риболовля. Тільки випадала вільна хвилина, Франко брав сіті і їхав кудись за Львів, бо, як жартував поет, у Полтві нічого доброго спіймати не можна було. Франко не любив вудок, а рибу ловив сітями чи ятерами, при чому власного виробництва.

У риболовлі Франко був справжнім віртуозом, адже вмів ловити форель голими руками. Також письменник був прихильником «тихого полювання» на гриби, на яких прекрасно розумівся.

 Розповідають, що Івана Яковича частенько бачили в Янові поблизу Львова, де він полюбляв рибалити та блукати на самоті чудовими Янівськими лісами.

 

 

Категорія: Новини нашої школи | Переглядів: 240 | Додав: Leonid